Brňané se posunuli v tabulce nejvyšší české soutěže na desáté místo. „Pozitivně jsme se naladili do příštích utkání. Že bychom se však najednou koukali nahoru a pomýšleli na vyšší pozice, to zase ne,“ podotkl útočník Hattricku David Coufal.

Podle něj se tým musí neustále soustředit, aby udržel stávající pozici a připravil se na pokračování superligy. Po Novém roce ho venku čekají těžcí soupeři, a to Tatran a Otrokovice.

Brněnští florbalisté ale nepotěšili před Vánocemi pouze své fanoušky. Díky projektu Hattrick srdcem podpořili nadaci Společnost pro ranou péči, které předali šek na dvacet tisíc korun.

Částku na pomoc dětem s postižením zraku vystříleli samotní hráči klubu podle počtu gólů a bodů v zápasech.

Hattrick srdcem navíc bude pokračovat také v příštím roce. „V dnešní době je nesmírně důležité si připomínat, že musíme držet při sobě. Pro nás je spolupráce se Společností pro ranou péči jedna z možností, jak pomoc adresovat konkrétním lidem,“ sdělil mluvčí klubu Kryštof Severa.

Velkou novinku pak přinesla v brněnském klubu ženská složka Hattricku, jež získala výraznou posilu. Do klubu přichází nadaná trenérka Monika Chromá, která dosud působila v extraligových Židenicích.

Tam trénovala mladší a starší žákyně, s nimiž dosáhla na úspěchy v lize i na mezinárodních turnajích. Nyní tak bude pokračovat ve špičkové práci u Hattricku.

Zároveň je finalistkou soutěže Díky, trenére i trenérkou regionální reprezentace dívek do patnácti let. „Do týmu mě přivedla silná motivace. Chci vytvořit ženskou sekci, která inspiruje i ostatní kluby. Jsem přísná, ale férová trenérka, která umí děti naučit milovat tento sport,“ pravila Chromá.

Ta zaujala svou prací také šéftrenérku žen Petru Prouzovou. „Ona je v dobrém slova smyslu buldozer, který odvádí spoustu práce navíc. Charakterizují ji slova entuziasmus, motivace a pracovitost,“ popsala mladou trenérku.