V Maloměřicích už se proto věnují stavbě kádru pro nadcházející ročník. V něm se menší z brněnských házenkářských klubů v nejvyšší soutěži bude muset obejít bez služeb produktivního Pavla Mrnuštíka, jenž v Brně hostoval z prvoligové Legaty Hustopeče. Jih Moravy ovšem Mrnuštík opouští a přesunuje se do Hranic. „Přestěhoval jsem se s rodinou do Olomouce. Na jaře jsem si potvrdil, že na extraligu pořád mám a vzhledem ke stěhování byly Hranice nejrozumnější volbou,“ vysvětlil svůj přesun pro svazové stránky Mrnuštík.

V Maloměřicích teď především řeší, jakým způsobem zvýšit konkurenceschopnost celku.„ Potřebujeme zacelit mezery na postu spojek. Cítíme, že nám tam chybí někdo zkušenější. Taky potřebujeme širší kádr, než v minulé sezoně, aby byl větší tlak na jednotlivé hráče,“ řekl lodivod družstva.

Fotbalisté Zbrojovky 
v posledním přípravném utkání před opětovným zahájením druhé ligy podlehli Zlínu 0:5.
Zbrojovce chybí zadáci, Machálek se bojí. Záložníci musí do obrany

Herní růst Maloměřic může podpořit také změna skladby tréninků. „Zavedeme víc herních tréninků. V minulé sezoně nás limitovala obsazenost haly, kvůli čemuž jsme se museli místo herních aspektů věnovat kondici,“ podotkl lodivod maloměřických házenkářů.

TĚŽKOSTI PANDEMIE

Jejich ambice ale může ovlivnit ztížená finanční situace ovlivněná pandemií koronaviru. „Pro nás bude o něco těžší vypořádání se s nastalou situací, protože nejsme tak zkušení jako zavedené extraligové celky, nemáme takové portfolio partnerů a zázemí vrcholového sportu. K potřebnému standardu se teprve chceme přiblížit,“ zmínil potenciální trable Musil.

Tenistka Barbora Krejčíková se téměř po čtvrt roce představí příští týden na turnaji.
Nejsem v situaci, že nemám co jíst, říká před návratem tenisu Krejčíková

Své svěřence povede před letní přestávkou ještě měsíc. „Připravujeme se v hale a zatím zjišťujeme, jak na tom naši hráči jsou po tak dlouhém výpadku. Pozitivum je, že teď máme daleko víc času pro přípravu na další ročník, než bylo před rokem,“ ozřejmil lodivod Maloměřic.