„Od ledna jedu na plno. Téměř jako před olympiádou v Pekingu v roce 2008. Tehdy jsem ke sportu dělala vysokou školu, teď mám místo toho dvě děti. Práce jsme za poslední měsíce odvedli hodně, momentálně mám fyzické parametry, jako předtím. Jiná věc je ale technika, k hodu z plného rozběhu jsme se ještě nedostali,“ uvedla jablonecká rodačka při návštěvě v Brně.

Vedle tréninků ji zaměstnávají také její dvě děti. Kromě loni narozeného Dareka vychovává s partnerem také pětiletého Janka. „Ten malý je stále se mnou, Janek musí mít omluvenky ze školy. Obě babičky jsou již v důchodu a zapojujeme je. Jedna jezdí se mnou a Darekem na soustředění, druhá je s partnerem, který je hasič,“ přiblížila.

Ve svých osmatřiceti letech tak chce napodobit svůj návrat po první porodu, kdy pouhý rok na to opanovala mistrovství Evropy v Curychu. „Zkušenost s tím mám, ale povedlo se to před pěti lety. Dnes je to nejtěžší s dynamikou. Dlouho trvá, než se nastartuji, ale jinak je vše stejné. Motivuje mě, že stále můžu závodit,“ uvedla.

Poprvé fanoušci Špotákovou uvidí v červnu na Diamantové lize v Římě. „Začínala jsem tam i po prvním porodu. Naštěstí si závody můžu vybírat, což je velká výhoda, protože jich teď nejspíš zvládnu méně,“ řekla.

Největším lákadlem je však pro Špotákovou účast na hrách v Tokiu příští rok. „Olympiáda je obrovská motivace. Věřím, že ještě můžu dobře reprezentovat a házení mě stále baví. Je to taková droga,“ uzavřela.

JAROSLAV GALBA