Po minulé bronzové sezoně nejsou Královopolané na takové trápení zvyklí. V posledním extraligovém kole sice doma v sobotu remizovali s Litovlí, ale i to je málo. S podobným soupeřem chtěli určitě víc. Na postupové příčky do play off nyní ztrácejí už šest bodů, což znamená tři výhry. „Pořád si říkáme, že máme na víc a tím se dostáváme pod tlak. Možná bychom měli vycházet z toho, kde se právě nacházíme, a uvolnit se," hledala brněnská spojka Jan Hubáček recept na zlepšení.

V současném rozpoložení můžou brněnští házenkáři na zopakování loňské sezony zapomenout. V létě je opustilo několik opor a i přes víru, že se je podaří nahradit, se to moc nepodařilo. Branky Jozefa Hantáka a Borise Aspridise Královu Poli citelně scházejí. To dokazuje i úterní duel, kdy domácí nastříleli pouze šestnáct gólů. „Opakuju to už několikátý zápas. Vůbec si nevěříme. Na tréninku nám to šlape, bohužel v utkání to pak vypadá jinak. Místo střel z dálky to často zbytečně cpeme až na pivota a začneme dělat chyby," vysvětlil Čejka.

I v současnosti nejlepší brněnský střelec potvrdil, že současná síla mužstva se s loňskem nedá zatím srovnávat. „Jsme jedenáctí v tabulce a to je realita. Nemůžeme si myslet, že jsme nějak extra dobří. Ani naše hra v zápasech tomu neodpovídá. Není to tak, že soupeře přehráváme a jen se nám nedaří střelba. Musíme se uklidnit a sejmout ze sebe tu deku, co na nás leží," opět vyzýval Hubáček.

Královo Pole tak musí doufat, že se zvedne a proklouzne alespoň do play off. Příležitost k nakopnutí k lepším výsledků má už v neděli, kdy hraje na palubovce beznadějně posledního Zlína.

Poslední zápasyOdehrané duely házenkářů Králova Pole po reprezentační pau­ze:
10. KOLO EXTRALIGY
KP Brno – Litovel 24:24 (v tabulce patří Brnu předposlední 11. místo)
OSMIFINÁLE POHÁRU
KP Brno – Jičín 16:25