Jaký z vystoupení týmu ve čtvrtfinále máte dojem?
Neberu to nějak tragicky. Dukla má velmi komplexně vybavený tým se zkušenostmi z juniorských reprezentací a zaslouženě postoupila. Musíme zůstat na zemi a vážit si sezony jako celku i přes jasnou prohru v play-off. V základní části jsme skončili šestí, což byl náš cíl.

Alespoň jedna výhra by dojem asi vylepšila…
První zápas se nám vůbec nepovedl, ale v dalších dvou střetnutích to mohlo vypadat jinak. Odbojovali jsme je, zlepšili jsme obranu a hráli naprosto vyrovnaná utkání. Bohužel nás v obou duelech srazila vyloučení a v závěrech jsme trochu rezignovali. Soupeř vždy pak odskočil na větší rozdíl, ale to už nehraje takovou roli. V play-off se hraje jen na výhru, na rozdílu nezáleží.

Dukla má širší kádr, hrálo to roli?
Určitě. Třeba před třetím zápasem celá naše základní šestka kvůli různým zdravotním potížím netrénovala. Čekali jsme, jak na tom hráči budou po rozcvičení, ale do duelů jsme to šli vždycky odbojovat. Dukla v závěrech mohla prostřídat a měla logicky víc sil.

Mrzí vás vyloučení v rozhodujících chvílích?
Třeba v sobotu jsme se nechali dvakrát zbytečně vyloučit. Poprvé jsme dostali dvě minuty za řeči k rozhodčím, Jirku Havláta pak sudí vyloučili za faul, to se dá pochopit, vyplynulo to ze hry. Hráči samozřejmě vědí, že se nemají k rozhodčím vyjadřovat, jenže v zápase se mnohdy neudrží.

Najdete i přes vyřazení nějaká pozitiva?
Vyzdvihl bych to, že hráči ve druhém i třetím zápase po špatném úvodu nesložili zbraně a soupeře dotáhli. Určitě týmu neschází síla a bojovnost, jenže máme holt užší kádr. Ke konci už to hráči vždy trochu zabalili, což zkreslilo výsledky a vypadá to, že jsme dostali tři nakládačky. Jenže to beru tak, že jsme výprask dostali jen v prvním zápase série.

Do hry zasáhlo několik mladíků. Jste s nimi spokojený?
V týmu pár nadějí máme, jenže nedostaly tolik prostoru. Byl na nás tlak z toho důvodu, že měla být příští rok interliga, kam mělo postoupit prvních deset týmů. Jenže projekt ztroskotal, takže jsme se honili za něčím, co vůbec nebude. Nyní přicházejí míň vypjaté zápasy o umístění, kde mladé víc využijeme.

Kdo je pro vás největší adept na titul?
Plzeň, Zubří i Dukla vyhrály čtvrtfinálové série hladce 3:0 na zápasy a jde vidět, že tyto tři týmy mají nejvyrovnanější a nejsilnější kádry.