Co naplat, že ve všech duelech chvílemi sokovi zle zatápěli. „Pokaždé jsme soupeře naháněli, jenže ani jednou jsme obrat nedotáhli do konce a Dukla nám dala klepec,“ hlesl pivot Lukáš Weintritt po závěrečné domácí prohře 25:35.

Sobotní střetnutí přesně vystihlo celou sérii. Brňané měli špatný vstup do zápasu, pak se vzpamatovali a začali stahovat, jenže je srazila vyloučení a soupeř v závěru odskočil na větší rozdíl. „Zápasy byly jako přes kopírák. V začátcích nám asi chyběla koncentrace. Někteří kluci hráli play-off poprvé. Dukla však byla lepší, měla zdvojené všechny posty a prostě nás přejela,“ uznal Weintritt kvality pražského celku.

Brněnský zmar v sobotu vyvrcholil červenou kartou pro domácího Jiřího Havláta ve chvíli, kdy se jeho tým přibližoval Dukle na dostřel. Za hrubý faul musel Havlát ihned do sprch. „Předvedli jsme dvě maximálně zbytečná vyloučení. Zkušení hráči by si něco podobného měli pohlídat,“ podotkl Weintritt, jenž nastupuje především v obraně.

Tak jednoznačnou sérii před čtvrtfinále nepředpokládali ani hráči Dukly. „Mysleli jsme si, že to bude v sobotu mnohem těžší. Očekávali jsme, že na nás Brňáci nastoupí, opak byl ale pravda,“ komentoval kouč Pražanů Jan Josef poslední utkání série.

Dukla si o zopakování loňského postupu do finále zahraje se Zubřím. Ve druhém semifinále se utká Plzeň s lepším ze dvojice Lovosice – Karviná, které čeká rozhodující pátý duel.

Brňané si po vypadnutí z play-off zahrají o páté až osmé místo ve dvou utkáních pohárovým způsobem s Frýdkem-Místkem.

KP Brno - Dukla Praha 25:35

Poločas: 9:16. Nejvíc branek: Mičola 5/3, Hastík 5 – Kastner 9/6, Kotrč 8, Jeníček a Patzel po 4. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/6. Vyloučení: 6 – 4. ČK: Havlát (Brno). Diváci: 254.

Konečný stav čtvrtfinálové série: 0:3.