Ze sedmi úvodních kol vytěžili Brňané dvě výhry – o gól přetlačili Frýdek-Místek a zvládli jediný domácí duel s Jičínem. „Čtyři body nejsou ideální, ať už tabulkově nebo kvůli náladě. Některé zápasy jsme měli zvládnout líp, i proti Dukle se zdálo, že budeme vyrovnaný soupeř, ale ve druhém poločase to nedopadlo,“ připomíná porážku 21:26 na hřišti mistra.

Svěřence trenéra Jozefa Hantáka staršího zatím trápí především defenziva, v sedmi kolech obdrželi 194 branek. „Je to alfa a omega všeho. Přitom jsme si mysleli, že to bude naše výsada a zápasy budeme vyhrávat obranou. Zatím to nefunguje, proto jsme tam, kde jsme,“ poukazuje na deváté místo v tabulce.

Dráhový cyklista brněnské Dukly Tomáš Bábek.
Dráhař Bábek skončil v prvním Světovém poháru v Polsku sedmý v keirinu

Práci směrem dozadu vylepšují svým uměním brněnští gólmani – v úspěšnosti zásahů jsou s číslem 43,6 procent Bohumil Pšenica a Jakub Koňařík aktuálně nejlepší v soutěži. „Bob musí chytat, nic jiného nám nezbývá. Na Dukle mu to šlo skvěle a doufám, že to převede do dalšího zápasu. Na obraně pracujeme, zkoušíme různé varianty,“ hlásí bývalá opora Lovosic.

Ve dvaatřiceti letech a také díky angažmá v Německu patří Havlát v Králově Poli k nejzkušenějším házenkářům v kádru. „Role starších hráčů teď roste, hlavně před zápasy, které nás nyní čekají. Jožka Hanták jako naše první spojka nemůže vzhledem k disciplinárnímu trestu nastoupit. Mladí sice už mají zkušenosti s extraligou, ale oproti loňsku na nich hra stojí víc,“ všímá si Havlát.

Ilustrační foto.
Nižší fotbalové soutěže znají své půlmistry, včetně překvapení ze Zbraslavi

Na čtyři body v tabulce se brněnský celek pokusí navázat v sobotu od šesti hodin večer na hřišti šesté Kopřivnice. „Potřebujeme se odlepit od spodku, od dalších týmů, které mají čtyři body. Kopřivnice má o dvě výhry víc, hraje ve velké formě, nikdy jsem ji takhle nezažil. Její hráče moc neznám, bude to i pro mě trochu neznámá,“ vyhlíží nejbližšího soka.

Vývoj letošního extraligového ročníku je pro Havláta zatím překvapivý. „Pro diváky je soutěž určitě zajímavá, protože v ní není jasný favorit. Dukla je horší než loni, chybí jí někteří zranění hráči. Extraliga je vyrovnaná a rodí se hodně zajímavých výsledků. Že je Kopřivnice do poslední chvíle schopná držet krok v Lovosicích, je pro mě hrozné překvapení,“ líčí.

Úvod sezony KP
Karviná (v) 31:26 d
Lovosice (v) 29:27 d
Frýdek-Místek (v) 27:28 b
Jičín (d) 31:28 b
Zubří (v) 29:23 d
Strakonice (v) 24:23 d
Dukla Praha (v) 26:21 d

Pozn.: (v) značí zápasy venku, (d) doma

Pořadí po sedmi kolech:
1. Zubří 12 bodů

6. Kopřivnice 8 b.
7. Nové Veselí 7 b.
8. Dukla 7 b.
9. KP Brno 4 b.
10. Frýdek-M. 4 b.
11. Hranice 4 b.
12. Strakonice 3 b.