„Radujeme se z povinného vítězství, ale hlavně z šestého místa. Nerodilo se lehce. Soupeř byl hlavně první poločas aktivní a hodně nás dostupoval. Jsem rád za dobře zvládnutou druhou půli,“ uvedl hráč Helasu Milan Svoboda.

Ve čtvrtfinále play-off Brňané od zítřka změří síly s favorizovanými Teplicemi. „De facto jsme vyhráli českou soutěž. Kádry všech týmů, které skončily před námi, se skládají z legionářů, my sázíme jen na domácí hráče. Skončit šestí bylo naším cílem,“ prohlásil trenér brněnského celku Tomáš Galia. Helas obsadil stejnou příčku i v minulém ročníku, který předčasně ukončila pandemie koronaviru.

Nyní čeká na jeho svěřence pokus o zázrak. Ve čtvrtfinále jeho svěřenci narazí na Teplice, které se řadí mezi favority soutěže. Se severočeským soupeřem se Helas utkal ve čtvrtfinále i při posledním play-off před dvěma lety, kdy prohrál 0:3 na zápasy. „Pokud dokážeme sérii zdramatizovat, bral bych to jako malý zázrak. Teplice mají v rozpočtu o jednu nulu víc. Pro naše mladé kluky je ku prospěchu, že si zahrají play-off proti takovému soupeři. Může jim to pomoct vyrůst,“ pravil trenér brněnského celku.

Série startuje v úterý prvním soubojem od osmi hodin večer. Odehraje se na severu Čech, ovšem ne v Teplicích, ale v azylu v Chomutově. „Jejich domácí hala slouží jako očkovací centrum, proto se museli přestěhovat,“ vysvětlil Galia.

Brňané se představí v tradičním domácím prostředí haly ve Vodově ulici. Hostí druhý zápas série naplánovaný na pátek od půl osmé večer. „Soupeře, jako jsou Teplice, můžeme jednou porazit, ale v takovéto sérii těžko vyhrajeme tři zápasy,“ poznamenal Galia.

V základní části jeho svěřenci v prvním vzájemném souboji Teplice na konci září potrápili a prohráli 3:5, v odvetě na severu Čech už měli jasně navrch domácí. Na začátku kalendářního roku vyhráli doma 7:2.