Opakuje se tak situace z minulého ročníku, kdy Cupák také zamířil do Sparty, s níž nakonec dokráčel až do finále. „Byl jsem domluvený, že až bude mít Helas jistou záchranu, půjdu k nim. Rozhodla také kvalita současného kádru Sparty, který má šanci na titul,“ vysvětlil Cupák.

Za úřadujícího vicemistra si už stačil zahrát i pohárové finále s Chrudimí, které Sparta prohrála 2:3.

Prezident Helasu Jan Loup věří, že Cupakův odchod s týmem nezamává. „Hrát s Davidem a bez něj je samozřejmě rozdíl, ale na podzim za nás nastoupil jen do pěti zápasů a umíme to i bez něj. Po příchodu trenéra Galii jsou kvalitnější tréninky a máme jak mazáky, tak šikovné mladé hráče. Myslím, že to bude v pohodě,“ zmínil Loup.

V rozhodnutí Cupákovi klub nedělal problémy. „V jeho situaci bych jednal podobně. Sparta má v této sezoně opravdu velkou šanci na titul,“ chápal Loup.
Cupák se navíc s Helasem neloučí úplně. Dál bude trénovat mládež a občas si s týmem půjde i zatrénovat. „Pořád bydlím v Brně, kde mám i práci. Do Prahy jezdím dvakrát týdně na večerní tréninky. Mám v tomto případě speciální režim, protože jinak ve Spartě trénují každý den,“ popsal reprezentant.

Brněnský celek opouští v situaci, kdy v klubu panuje spokojenost. Helas zvládl duely s výkonnostně podobnými týmy a momentálně mu patří sedmá pozice tabulky (před zápasem Uherského hradiště proti Plzni, který skončil po uzávěrce vydání, pozn.red.). „Kromě posledního prohraného zápasu s Libercem jsme se sezonou naprosto spokojení. Nebýt toho nešťastného utkání, máme o tři body víc a jsme dokonce ještě o příčku výš,“ konstatoval Loup.

Helas měl sehrát ještě v pondělí duel právě proti pražské Spartě, pikantní utkání ale jeho aktéři odložili. „Patrik Lidmila s Jakubem Sznapkem, kteří patří k našim stěžejním hráčům, jsou na reprezentační srazu. I Spartě se odložení termínu hodilo," uvedl Loup.

Další duel sehraje Helas až 7. ledna.