Dlouho vedli, a živili tak naděje na další cestu do Mladé Boleslavi, kde by se poprali o postup ze čtvrtfinále play off první futsalové ligy.

Chyby v obraně a neproměněné šance nakonec rozhodly o tom, že brněnskému Helasu sezona skončila. Svěřenci trenéra Jana Loupa prohráli v odvetnému utkání s Mladou Boleslaví 1:3. „Rozhodlo to, že jsme nedávali góly. Neproměnili jsme snad pět tutovek,“ povzdychl si brněnský trenér. A měl proč.

V první minutě už mohl Helas vést 2:0. Nejprve na brankáři Knoblochovi ztroskotal Mica, poté nepochopitelně nedorazil míč do prázdné brány Svoboda. V osmé minutě už se však domácí hráči mohli radovat. Míč se dostal po ose Dornay – Maša k Sýkorovi, který nezaváhal.

„Zdálo se mi, že jsme pak hráli docela pasivně,“ vykládal hráč Helasu Martin Maša. V šestadvacáté minutě se kolem Dornaye prosmýkl kapitán hostů Hrdina, poslal míč před Tuháčkovu bránu, kde doklepl Semerád. „To byla hodně hloupá chyba. Trénujeme to tři týdny a stejně se necháme odblokovat,“ popisoval situaci při vyrovnávací brance Loup.

O osudu zápasu nakonec rozhodl vlastní gól. Přímo z rohu nakopl míč před bránu hráč opět Hrdina, Bršták ho nešťastně srazil do brány. Helas zkoušel v závěru zlomit zápas v power play. Maša svou šanci ale neproměnil. Konečnou tečku za vystoupením domácích tak udělal gólman Boleslavi Knobloch, který přes celé hřiště trefil prázdnou bránu. Společně se svými spoluhráči se pak mohl radovat z postupu.

Brněnskému týmu těsně před zápasem vypadl Jiří Šíma. „Dostal horečky, měl přes osmatřicet. Moc nám chyběl,“ litoval absence jednoho z tahounů Loup. „Nemáme se za co stydět. Teď jsme samozřejmě zklamaní, ale musíme si přiznat, že sezona byla celkově úspěšná,“ zhodnotil skončený ročník kapitán Maša.