Pomoci k tomu má vyšší rozpočet než v předešlých letech, kdy tým končil na osmém místě a vzápětí vypadl ve čtvrtfinále. V úvodním zápase hostí v pátek v hale ve Vodově ulici od půl osmé večer Českou Lípu. „Chceme se pohybovat v první polovině tabulky. Museli jsme navýšit rozpočet, protože futsalova liga už není amatérská, ale poloprofesionální. Některé týmy jsou dokonce plně profesionální. Podařilo se nám sehnat generálního sponzora,“ uvedl předseda klubu Jan Loup.

Akcie Helasu zvýší také návrat brněnské futsalové hvězdy Davida Cupáka (na snímku), který si v rozjeté sezoně jako už tradičně odskočil do pražské Sparty. Zatímco v předminulé sezoně se jeho sen o titulu rozplynul, tentokrát na jaře už zkušený reprezentant poprvé v kariéře slavil zisk prvenství v české nejvyšší soutěži. „Jsem rád, že se mi povedlo vyhrát titul, což by se mi s Helasem za současné situace stát nemohlo,“ pravila ikona brněnského celku.

Jihomoravští futsalisté
• Helas Brno
Minulá sezona: 8.místo v 1. lize po ZČ, vyřazení ve čtvrtfinále PO s Teplicemi
• Tango Hodonín
Minulá sezona: 4. místo ve 2. lize, skupině Východ

Ve hře bylo i setrvání v pražské Spartě, nakonec se ale Cupák přesunul zpět do Helasu. „Ve Spartě si kladli podmínky, že pokud chci pokračovat, musím se tam přestěhovat a chodit každý den na tréninky, což nepřipadalo v úvahu. V Brně mám rodinu i práci. Helasu navíc chci pomoct i s mládeží,“ vysvětlil svůj comeback Cupák.

Brňanům se povedlo získat zpátky i některé další hráče z hostování a znovu vedle Cupákových zkušeností vsadí i na mládežnické reprezentanty, jako je Jakub Sznapka nebo Patrik Lidmila. „Jsme trochu charita českého futsalu. Pravidelně dodáváme hráče do různých mládežnických reprezentací. Důležité je, že kluci mají chuť hrát futsal a zlepšovat se,“ vyzdvihl Loup.

Po dvouleté odmlce si nejvyšší futsalovou soutěž zahraje také Tango Hodonín, které sice skončilo v minulém ročníku východní skupiny druhé ligy až na čvrtém místě, přesto dostalo po odmítnutí jiných družstev šanci postoupit mezi elitu. „Už to nebudou takové bitvy jako dřív. Přece jenom v týmu figuruje jen několik Brňanů. Samozřejmě ovšem, že půjde o jiného soupeře, než je třeba Česká Lípa,“ řekl Loup.

Tango povede do nováčkovské sezony známý brněnský sportovní univerzál Radim Vlček, který má ale koučování hodonínského celku jen jako vedlejšák. „Priorita zůstává trénování volejbalistek Přerova, což živí mou rodinu. Ve zbylém čase se vynasnažím maximálně pomoct Tangu. Chceme zachránit první ligu,“ sdělil pro klubový web Vlček.

První duel sehraje Tango v pátek od půl deváté večer doma proti Plzni.