„Histo Cup je výkladní skříní výjimečné závodní doby a určitě není zajímavý pouze pro pamětníky. I mladší generace dostávají jedinečnou příležitost zažít na vlastní oči souboje ikonických automobilů, které psaly historii motorsportu,“ uvedla ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Jednou z hlavních osobností šampionátu je dvojnásobný mistr David Bečvář z Brna. „Druhým rokem vyrazí s Fordem Sierra RS 500 Cosworth. Z původně malého rakouského seriálu vyrostl za více než čtvrtstoletí existence mezinárodní šampionát, který fanoušky táhne. Nabité startovní pole pestrých kategorií, zástupy automobilů, které budí úžas, jen když stojí. A ony přitom závodí na pecky plné," nalákal komentátor Automotodromu Brno Martin Straka.

Čeští házenkáři (v bílém) budou v brněnské odvetě baráže o mistrovství světa dohánět proti Rumunsku jednogólové manko.
Jen krok od MS. Házenkáři v Brně spoléhají na červené peklo, chystá se fanzóna

Návštěvníky Histo Cupu čeká taky zážitek v podobě odhalení výjimečného závodního šperku. Do Brna se po mnoha letech vrátí nově rekonstruovaný originální vůz BMW 635 CSi Hartge z roku 1983, ve kterém na evropské scéně sbírala úspěchy slavná dvojice Zdeněk Vojtěch a Břetislav Enge. Vůz se dočká slavnostního představení v sobotu půl hodiny po poledni a a následně bude po celý víkend vystaven v jednom ze závodních boxů.

Sobotní program startuje v osm hodin ráno kvalifikací a vyvrcholí pět minut po páté odpoledne hodinovým vytrvalostním závodem, ve čtvrt na sedm večer je pak v tiskovém středisku okruhu připraveno se spíkrem Strakou komentované prohlížení fotografií s názvem Hvězdy F1 v Brně.

Fotbalisté Zbrojovky (na snímku v červených dresech) před zraky Libora Zábranského podlehli Viktorii Žižkov.
Řezníček se souží a góly nepadají. Zachrání zakletou Zbrojovku derby v Líšni?

V neděli se začíná v půl deváté ráno a poslední závod je naplánován na půl pátou odpoledne. Jednodenní vstupné na Histo Cup zájemci pořídí za 350 korun. Víkendová vstupenka vyjde na 600 korun, respektive na 500 Kč v online předprodeji.