Přelomové zlato ve středu na stadionu Sokola Brno I představil Šupčíkův následník, aktuálně nejlepší sokolský sportovec ve šplhu Pavel Macháň. „Bedřich Šupčík je v našem sportu největší jméno. Spousta kluků se nesnaží vyhrávat závody, ale hodlá překonat jeho. Je to takový milník. Kdo ho přešplhá, má mezi ostatními úctu. Teď už se ale šplhá úplně jinak," pravil Macháň, který Šupčíkův výkon 7,2 sekundy na osmimetrovém laně překonal, za což získal speciální sošku.

Od soboty, kdy uplyne přesně pětadevadesát let od zlatého závodu na olympiádě v Paříži, bude cenná relikvie z Národního muzea v Praze na brněnském hradě Špilberk. Zájemci ji uvidí až do října jako součást výstavy Branky, Body, Brno.

Na olympiádě v Paříži v roce 1924 získal Šupčík zlato ve šplhu a bronz v součtu gymnastických disciplín. Konec života strávil v Horosedlích u Písku, kde má pamětní desku i hrob.
První olympijské zlato pro ČSR: Šupčík ve šplhu

Slavnostní prezentace pro veřejnost se uskuteční na Špilberku v sobotu od půl druhé odpoledne. „Je to šestnáctá medaile do kolekce výstavy a jedna z nejcennějších. Má i speciální ochranku,“ řekl kurátor Petr Vachůt.