Hattrick otevírá nábor do všech věkových kategorií a do soutěží bude chtít ženy zapojit už v další sezóně. Navíc se managementu Hattricku povedl unikátní kousek. Do svých řad přivedl hlavní trenérku žen extraligových Židenic – Petru Prouzovou. „Dlouhodobě jsme měli o Petru zájem. Chtěli jsme, aby v případě vzniku ženské složky u toho byla právě ona. Známe se dlouho a je pro nás garantem, že to bude dobře fungovat,“ komentoval krok prezident klubu Dan Koubek.

DVOULETÉ NÁMLUVY

Kompletní soubor mužských kategorií tak od nové sezóny doplní zatím neznámý počet ženských týmů. Odpovědnost za hladké rozběhnutí projektu bude mít právě Prouzová. „Námluvy s klubem trvaly už asi dva roky. Další silný impulz byla setkání s Markem Fialou v rámci trenérského semináře. Na něm kromě zkušeností z Finska mírně rozebral i to, jak se pracuje v Hattricku, což mě velmi zaujalo,“ řekla nová šéftrenérka Hattricku.

Brno 3.11.2020 - hráči hokejové Komety Brno a realizační tým klubu při montáži postelí v záložní nemocnici na brněnském výstavišti
Před návratem na led ještě pomohli. Hráči Komety skládali postele pro nemocnici

Do Hattricku krom svých zkušeností, které nasbírala jako hráčka či trenérka extraligového týmu Židenic, přináší i jasnou vizi, jak hodlá s ženskou sekcí v Hattricku pracovat. „Mám dost ambiciózní plán. Chci, abychom se stali v ženské sekci klubem, který bude určovat florbalové trendy,“ popisuje Prouzová.

NÁVRAT ŽEN

Jediný mužský elitní klub v Brně tak navazuje na dobu, ve které pod hlavičkou Hattricku už ženy působily. V tomto případě by to však mělo mít mnohem větší záběr, než v letech dávno minulých. „Teď nastává doba, kdy se všichni v klubu budeme snažit, aby se dívčí kategorie od přípravky nahoru začaly plnit,“ doplňuje Koubek.

Hattrick tak odstartovává poměrně ambiciózní plán, jehož cílem by mělo být ženské áčko v nejvyšší soutěži. „Samozřejmě bych byl rád, kdybychom přilákali už teď i ženy a měli v dubnu dospělý tým. Abychom ho mohli co nejdříve přihlásit do soutěží a nebylo to deset patnáct let, ale třeba pět nebo šest,“ usmívá se Koubek.

„Horizont nejvyšší soutěže vidím za takových deset až patnáct let. Nicméně Dan Koubek i okolí mě přesvědčují, že cesta může být o poznání rychlejší. Chci se na to dívat střízlivě, ale možná budu příjemně překvapená,“ uzavírá Prouzová.

KRYŠTOF SEVERA