Brněnští futsalisté přitom v kvůli koronaviru předčasně ukončené sezoně východní části druhé ligy obsadili třetí místo. Postup však odmítly první Olomouc i druhý Vyškov. „Soupeři přemýšleli zdravým rozumem, kde jsou kalkulace na prvním místě. Také jsme řešili hlavně finance, kterých teď není tolik k mání, ale rozhodli jsme se i sportovním srdíčkem. Hráči si první ligu zkusí, pro nás všechny jde o výzvu,“ vysvětluje předseda Žabinských Vlků Michal Letzel.

Postup odsouhlasila na mimořádné schůzi i většina hráčů. „Patřím k věkově i služebně starším hráčům a dřív už jsem hrál vyšší soutěže, proto pro mě nejde úplně o výzvu. Podpořím ale mladší kluky, kteří chtějí první ligu zkusit a mají na ni. Navíc je potřeba něco vrátit klubu, kde už jsem hodně let. Takže se nebudu dívat na cestování, výsledky a se ctí to absolvujeme,“ svěřuje se Starý.

Nová výzva si ovšem vyžádá i jiný přístup. K týmu se připojí trenér ženské futsalové reprezenace Michal Odehnal, pro kterého stejně jako pro Vlky půjde o prvoligovou premiéru. A jeho svěřenci se dočkají v týdnu tréninku navíc. „Pro mě se kvůli problémům s kolenem nic nemění, dva tréninky nezvládnu. U ostatních ale ustoupí do pozadí velký fotbal. Na větší vytížení se dokonce těší,“ prozrazuje Starý.

V kádru Vlků budou hrát významnou roli i mezi elitou současní hráči. „Zásadní zásah do sestavy neplánujeme, přijdou dva až tři noví hráči. Klub existuje dvaatřicet let a nikdy neměl ve svém středu profesionály, jedná se spíš o rodinnou záležitost. Ponecháme proto základní kostru mužstva,“ přibližuje Letzel.

A jaké jsou ambice nováčka? „I když rozdíl mezi špičkou nejvyšší soutěže a druhou ligou je obrovský, nechceme plnit roli otloukánka. Nebojím se moc ani výkonnostního nedostatku kádru, ale spíš toho, abychom všechno zvládli po stránce managementu,“ míní Letzel.

První zápas odehrají Vlci 4. září na palubovce Teplic, pak doma přivítají mistrovskou Chrudim a derby s Helasem je na programu 30. října. „Jsme zvyklí vyhrávat a najednou se to otočí. Často nepůjde ani o vyrovnané zápasy a obávám se, abychom jako kolektiv udrželi vztahy v kabině pořád na dobré úrovni. Je totiž rozdíl za sezonu uhrát třicet bodů, nebo deset,“ uvědomuje si Starý.