Brno totiž hostilo futsalové kvalifikační boje v minulosti již třikrát a pokaždé naši hráči dokázali využít výhody domácího prostředí. Poprvé se tak stalo před dvaadvaceti lety. V roce 1998 se na „Vodovce“ hrála kvalifikace o EURO 1999 a souboj proti Maďarsku zvládli svěřenci trenéra Michala Stříže výborně. Tým, ve kterém hráli prim dnešní trenéři naší reprezentace Neumann a Bartošek, vyhrál nad Maďarskem 4:3 a dobře rozjel kvalifikaci, která poté pokračovala v Mladé Boleslavi.

Zaplněná hala přivítala reprezentaci také v prosinci 2003, kdy se na brněnské palubovce uskutečnilo barážové utkání o postup na MS 2004. V cestě našemu výběru stála Bosna a po výhře 7:5 v Sarajevu stačila remíza 4:4, aby se přímo na ploše mohl slavit historicky první postup našeho futsalu na světový šampionát.

Na sklonku roku 2011 se česká reprezentace vrátila do jihomoravské metropole znovu. Předvedla skvělým divákům brilantní výkon, porazila Nizozemí, Turecko i Bělorusko a odrazila se k postupu na MS 2012. Radost diváků byla tehdy o to větší, že v týmu trenéra Neumanna byli i tři hráči brněnského Tanga: Havel, Seidler a Belej.

V Brně tedy odehrála futsalová reprezentace České republiky v minulosti pět kvalifikačních utkání a ani jednou neprohrála. A teď věří, že jí brněnští příznivci pomohou tuto bilanci prodloužit.

Historická bilance ČR s letošními soupeři
NE 2. února, 18 hod.: ČR – Slovinsko (10 V – 1 R – 9 P, skóre 67:49)
PO 3. února, 18 hod.: ČR – Rumunsko (3 V – 5 R – 7 P, skóre 46:54)
ST 5. února, 18 hod.: ČR – Kazachstán (1 V – 0 R – 2 P, skóre 7:10)

Vstupenky na brněnskou kvalifikaci

Radek Klier