Ve fázi play-down se totiž zpravidla střetává jedenáctý tým tabulky se čtrnáctým a dvanáctý se třináctým. Série by se měla hrát na tři vítězné zápasy. Mužstvo, jež sérii vyhraje, bude nastupovat v nejvyšší soutěži i příští rok. Poražení pak pokračují do druhého kola play-down, kde se rozhodne o přímo sestupujícím a účastníkovi baráže o superligu.

Kromě Brna a Královských Vinohrad budou o setrvání v soutěži bojovat také Pardubice, kterým tabulka superligy určila za soupeře poslední Otrokovice.

Přestože měli svěřenci brněnského trenéra Marka Fialy dlouho naději na přímou záchranu, v závěrečné fázi soutěže prohráli osm utkání v řadě. „Musíme navázat na naši hru z dřívějších duelů, které měly vyrovnaný průběh a končily těsným skóre. Musíme akorát vypilovat určité detaily,“ prohlásil před play-down lídr bodování týmu Luděk Ondráček.

Vzájemné bitvy v aktuálním ročníku mezi Brnem a Vinohrady dopadly půl napůl. Zatímco na hřišti soupeře uspěl Hattrick výsledkem 7:5, doma zaváhal a schytal porážku 4:5 po prodloužení. Komu se povede lépe v nejdůležitější části sezony, se ukáže o víkendu 27. a 28. března, kdy play-down odstartuje.

KRYŠTOF SEVERA