Už před utkáním měli svěřenci trenéra Ondřeje Marka jistotu konečného pátého místa. „Duel jsme pojali trochu tréninkově. Ne že bychom do něj nešli naplno nebo jej podcenili, ale chtěli jsme si vyzkoušet některé situace, což se nám podařilo. Měli jsme sice výpadky, ale bylo jich minimum,“ pronesl brněnský kouč.

Brňané využívali na přihrávce hlavně univerzála Stefana Okošanoviče. „Kluci si zkoušeli variantu, že si budou přihrávat ve čtyřech a zapojí i Stefana. Co jsem viděl, docela jim to šlo. Já žádné speciální pokyny neměl, hlídal jsem si svoje území,“ povídal domácí blokař Martin Klapal.

I přes to, že Brno vyprovodilo Benátky za 67 minut, ve hře stále byly nedostatky. „Mezery určitě máme, stále nám trochu dělá problém lepší obrana u vysokých balónů od soupeřů. Blok nám úplně nefunguje, ale věřím, že do play-off na tom zapracujeme,“ řekl Klapal.

Ten přivítal, že se utkání hrálo netradičně v hale v Kounicově ulice, kde Volejbal Brno dřív nastupoval k domácím zápasům pravidelně, než se přestěhoval na Vodovu. „Pro mě nebylo těžké si přivyknout na jinou halu, hraje se mi tam dobře. Bylo fajn na Kouničce znovu nastoupit, navíc panovala dobrá atmosféra,“ popisoval čtyřiatřicetiletý blokař, který v utkání zaznamenal dvanáct bodů.

Brno zvládlo základní část dobře. Skončilo páté a kromě proher s týmy z první čtyřky, zaváhalo pouze jednou v Praze. „Splnili jsme, co jsme si předsevzali. To znamená porážet týmy, které máme. Až na výpadek v Praze to dopadlo podle předpokladů. Akorát škoda, že jsme neporazili některý z týmů z první čtyřky, snad se nám to povede v play-off,“ sdělil Klapal.

Tam se spoluhráči utká s Karlovarskem, kterému mužstvo podlehlo v základní části dvakrát 0:3. „Asi mi bylo jedno, s kým se ve čtvrtfinále utkáme. Nyní začíná nová soutěž. Navíc jsme rádi, že se vyhneme předkolu,“ dodal zkušený volejbalista.