Do Králova Pole se vrátil po třech letech, když v ročníku 2014/2015 dovedl tým rovněž k historickému bronzu. „O cílech se zatím bavit nechci. Hlavní úkol je vrátit družstvu radost ze hry a chuť vítězit,“ říká devětačtyřicetiletý kouč s ruskými kořeny, jenž má Brňanům pomoct napravit špatný dojem z uplynulé sezony, ve které bojovali o záchranu.

Máte za sebou návrat do Brna po třech letech, jaké z něj zatím máte pocity?

Jsem rád, že vidím známé tváře. Několik hráčů v Brně zůstalo z doby mého předchozího působení. Vztahy mezi námi byly výborné, takže jsem rád, že je znovu potkávám. S ostatními se postupně seznamuju.

 

Ještě při angažmá v Zubří jste říkal, že chcete po konci sezony zmizet z házenkářského radaru. Co se změnilo?

Měl jsem setkání s Eduardem Koskem (místopředseda Králova Pole - pozn. red.), který byl velmi přesvědčivý. Sedli jsme si a těch pár hodin, které jsme spolu strávili, mě přesvědčilo, že to tady může klapnout. Shodli jsme se, že máme společný cíl, ke kterému chceme společně dojít. Rozhodly i další faktory. Například, že už jsem v Brně trénoval, město mám rád a znám tady pár lidí.

 

Pozorujete v klubu velké změny od roku 2015, kdy jste odešel?

Jsem v klubu krátce na to, abych podrobně hodnotil změny. Samozřejmě nějaké přišly, ale na posuzování je zatím brzo.

Andrej Titkov
Devětačtyřicetiletý Andrej Titkov vyhrál jako hráč dva tituly se Zubřím a dva s Karvinou. V roce 2010 ukončil kariéru a začal trénovat. V sezoně 2014/15 dovedl Královo Pole k extraligovému bronzu. V minulé sezoně působil na lavičce Zubří, kde se rozloučil rovněž třetím místem.

 

Minulý týden jste s týmem zahájil letní přípravu, na co se nejvíc soustředíte?

Začátek je především o nabírání kondice. Brno ukončilo sezonu skoro o měsíc dřív než například Zubří. Hráči si odpočinuli a teď jde hlavně o kondici a přípravnou část před hlavní fází v červenci.

 

Stihl jste sledovat výkony Brna v loňské sezoně?

Měl jsem tolik starostí na lavičce Zubří, že mi opravdu nezbyl čas sledovat Brno.

Na co se u týmu chcete zaměřit?

Podle prvních dojmů, které jsem nabral, jde hlavně o psychologickou práci. Hráči jsou zkušení, házenou umí, ale mají svěšenou hlavu. Na trénincích neukazují emoce a to mi strašně chybí. Problém není v kondici nebo taktice, ale v psychice, v níž vidím obrovskou rezervu.

Podle sportovního ředitele Jana Schneidera měli hráči problémy hlavně v koncentraci a disciplíně. To asi chcete také zlepšit, že?

Jedna věc vyplývá z druhé. Pro sportovce je podstatná hlavně chuť vyhrávat, zatím ji ale postrádám. A z toho vyplývá i koncentrace a disciplína. Nabaluje se to na sebe.

S Brnem jste se loučil bronzem, kladete si nějaké cíle?

O výsledcích a cílech zatím mluvit nechci. Ještě nemáme uzavřený kádr. Prvotní úkol je vrátit družstvu radost ze hry a chuť po vítězství. Hráči jsou kvalitní, kádr široký, o cílech se ale můžeme bavit později.

Budete chtít tým posílit, nebo víc zapojíte mladé hráče?

Mladých hráčů se zatím moc neukázalo, ale je tam pár navrátilců z dalších družstev. Zaměříme se na to, co máme. Kádr není špatný. Pokud zůstanou všichni, co mají, tak není moc pozic, které bychom potřebovali posílit.