Uznávaný nizozemský trenér vede Colosseum Gym v Utrechtu, kam za ním Hron pravidelně jezdí. Spolupracují spolu už tři roky. „Danny je výborný stratég. Byl voják u speciálních jednotek, v bojové strategii je to fakt pecka. Umí dobře naladit a hlavně jsme si sedli jak lidsky, tak sportovně. Vyhovují mi jeho metody a sedí mi jako člověk,“ ocenil Hron.

De Vries vždy nastuduje soupeře a určí taktiku, která platí. „Na tréninku před zápasem se ji do mě snaží nalít,“ popisuje šestatřicetiletý bojovník.

Vyšlo to také v souboji s Opačičem, který předchozími výkony vzbuzoval respekt. „Myslel jsem, že bude fakt dobrý, ale k ničemu jsem ho nepustil. Vysypal svou kombinaci, já mu to pokaždé vrátil a pak jsem ho zlomil. Držel jsem strategii, která perfektně fungovala. Zaútočil jsem na hlavu, on se zabalil a bil jsem ho na spodek. Vzalo mu to strašně moc síly, pak jsem mu rozkopal stehna, takže jeho kopy hodně zpomalily a nebyly tak nebezpečné,“ líčila česká profesionální jednička těžké váhy s přezdívkou Chřestýš.

Jednou poslal Opačiče do počítání ranou na břicho, dařily se mu tvrdé kopy na jeho hlavu. Právě takzvaným high kickem před necelým rokem srbský zápasník knokautoval Hronova kamaráda Ondřeje „Spejbla“ Hutníka. „Měl ruce dolů, tak jsem to zkusil, párkrát jsem ho trošku pleskl a myslím, že to s ním zatřáslo. Možná jsem mu to chtěl stejným způsobem vrátit. Čekal jsem, že ke konci spadne, ale byl tvrdý a bohužel to ustál. Po zápase jsem v ringu řekl do mikrofonu, že vítězství věnuji Spejblovi jako odvetu,“ uvedl Hron.

Po triumfu si dopřál pořádnou večeři, jak je jeho zvykem. „Klasicky jsem snědl asi tři čtvrtě kila výborného hovězího steaku, který jsem dostal od organizátora, k tomu dvě malá piva. Žádné velké oslavy, když mám za měsíc zápas,“ popsal.

V brněnském Bobycentru se 20. dubna při galavečeru Fusion FN utká o titul evropského šampiona nizozemské organizace WFCA. „Dostal jsem velkou chuť do dalšího zápasu. Jsem zdravý, nic mi není kromě drobných pohmožděnin na nohách, takže se hned v úterý vrhnu do tréninku. Těším se na Brno, bude pro mě čest a radost zápasit zrovna o titul doma. Za pár dní se dozvím soupeře,“ dodal Hron.