Reprezentačnímu liberu se Chlumská věnuje i individuálně. „Každé pondělí máme s Markét společný trénink, což je dobré, protože jsme samy a máme prostor, kdy se mi věnuje,“ povídá dvacetiletá volejbalistka.

I když je mezi nimi rozdíl skoro šestnáct let, vztahy mají bezproblémové. „Vycházíme spolu dobře, jen se zatím moc neznáme, nikdy dřív jsem se s ní nepotkala. Když jsem ještě nastupovala za kadetky, hrála poslední sezonu a já se na ni pouze chodila dívat. Máme si však co říct i mimo volejbal,“ tvrdí Vaňková.

A co říká na to, že její učitelka teprve před necelým rokem porodila a nyní už je zpět ve vrcholovém volejbalu? „Hrozně ji obdivuju, to bych nezvládla,“ směje se.

Zkušenosti nabírá také v těžkých duelech, které Královo Pole v této sezoně hraje. Naposledy naskočila ve středu v osmifinálové odvetě Poháru CEV proti slavnému Jekatěrinburgu, kterou Brno prohrálo 1:3 na sety a v soutěži skončilo. „Nabrala jsem hodně poznatků a mám radost, že mi trenér (Marek Rojko – pozn. red.) dal možnost si zahrát. Jde o velký zážitek, protože takových zápasů člověk za život moc neabsolvuje,“ říká Vaňková.

V utkáních proti ruské Uraločce se navíc poprvé setkala se zcela odlišným herním stylem. „Viděla jsem, že její libero neuvěřitelně pomáhá smečařkám na přihrávce a nahrává skoro přes polovinu hřiště. I Markéta mi říkala, ať co nejvíc pomůžu smečařkám a beru všechny lehké balony,“ prozrazuje mladé libero.