Po cestě se učila na zkoušku, která ji čekala hned ve středu dopoledne. „Moc do školy nechodíme, ale tentokrát to zrovna vyšlo, když máme závody. Čekají mě tři dny ve škole. Snad jsem se něco naučila, ale výsledky zkoušek ještě nevím,“ vypráví juniorská světová i evropská šampionka, která na Karlově univerzitě dálkově studuje trenérství atletiky.

Rychle za hlavu tak musela hodit nevyvedenou Beskydskou laťku, při které před zaplněnou třineckou Werk Arenou skočila pouze sto osmdesát centimetrů a obsadila dělenou osmou pozici. „Nejsem moc smutná, něco v Třinci tentokrát bylo špatně. I ostatní holky skákaly málo. Změnili povrch, který je teď jiný než předtím. Přidali asi dřevěnou vrstvu, což nám dělalo problémy. Je to škoda i pro pořadatele. Čím méně výškaři ve výsledku skočí, tím méně bodů dostane celá akce v hodnocení,“ uvažuje přední česká výškařka, která v únoru oslaví teprve jedenadvacáté narozeniny.

Kristina Arseničová je nová akvizice Králova Pole.
Královo Pole našlo pivotku. Zraněnou Mainclovou má nahradit Srbka Arseničová

V Hustopečích přitom tři dny před třineckým nezdarem bojovala o stupně vítězů. Laťku ve výšce 194 centimetrů však ani jednou ze třech pokusů nepřekonala. Přesto s výkonem o tři centimetry menším skončila na solidní šesté příčce. „Měla jsem rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem skočila dobře, ale zase mohlo být i líp. Pokazila jsem si to sama hlavou, moc jsem chtěla a technicky jsem neskočila správně,“ zmiňuje Hrubá.

Michaela Hrubá

Narozena: 21.2.1998
Disciplína: skok vysoký
Největší úspěchy: zlato na mistrovství světa juniorů (2016), zlato na mistrovství Evropy juniorů(2017).
Osobní rekord: 195 centimetrů

Několik hodin před startem oceňovaného mítinku přitom musela do nemocnice. Pořádně ji zavařily nenadálé problémy s tlakem. „Dívala jsem se ráno na finále Australian Open Petry Kvitové a zničehonic jsem přestala vidět půlku televize. Šla jsem se projít a necítila jsem prsty, navíc jsem měla teplotu 34 stupňů. Proto jsme jely do nemocnice, kde mi daly vitaminy a tělo se rozjelo,“ popisuje dramatické okamžiky Hrubá.

Na jejím těle se pravděpodobně podepsal stres, který prožívala i kvůli tomu, že se na ní přišla podívat rodina. „Někdy mi přítomnost blízkých pomáhá, jindy zase svazuje. Taky to ale třeba bylo z obecně nízkého tlaku ve vzduchu,“ polemizuje výškařka.

Olomoucké volejbalistky (v oranžovém) proti Prostějovu
KP hostí volejbalový svátek. Hanáky chce uzemnit i Brňan

Stres ze splnění limitu na vrchol halové sezony, tedy evropský šampionát v Glasgow, odpadl. Bořitovská rodačka si účast zajistila v půlce ledna na pražském Strahově. „I přes výkon v Třinci mám dobrou formu, teď je jen třeba vydržet zdravá a uvidí se. Žádné konkrétní cíle si nedávám. Záleží, jak se každá vyspíme a jak nám sedne povrch,“ uzavírá.