Do závodu totiž kvůli zranění vůbec nenastoupil čtvrtý pilot Angel Rodriguez, zranění ramene vyřadilo na poslední hodiny také francouzského jezdce Davida Perreta. „Když mi ráno polomrtvému řekli, že ještě pojedu třikrát, nechtělo se mi žít. Bylo to pro mě fyzické trápení až do konce, určitě nejdrsnější sportovní zážitek kariéry. Když jsem konečně projel cílem, dostavil se pocit neskutečné úlevy. Desáté místo je vzhledem k okolnostem perfektní,“ popsal těžkosti Ježek, který jel svůj první čtyřiadvacetihodinový závod v životě.

Spokojený s konečným umístěním byl také manažer týmu Amir Ghanem. „Mám velkou radost. Šlo o hodně těžký závod, ve kterém se projevily technické problémy i zranění a nemoci jezdců. Ale celý tým udělal maximum a naši motorku se podařilo úspěšně dovézt do cíle,“ uvedl Ghanem.

V celkové klasifikaci šampionátu vytrvalců patří stáji s dvěma brněnskými jezdci desátá pozice. Do konce ročníku je ještě v plánu čtyřiadvacetihodinový závod v Le Mans a tři osmihodinovky na Slovakiaringu, Oscherslebenu a v Suzuce.