Druhé místo mělo být povinností. Jenže na něm se po polovině základní části ženské nejvyšší soutěže vyhřívá městský rival Valosun. Basketbalistky brněnského Imosu kvůli dvěma nečekaným klopýtnutím zaujímají až bronzovou pozici.

„Česká liga je kvalitní. Do žádného zápasu nemůžeme jít s tím, že se odehraje sám. Každý potřebujeme odmakat tak, abychom z něj měly dobrý pocit," hodnotí úvodních dvanáct kol kapitánka Anna Jurčenková.

Imos vedle prohry s favorizovaným pražským USK zaváhal hned v prvním kole, kdy padl s mladoboleslavskou Slovankou, a pak ve čtvrtém, kdy těsně podlehl v Hradci Králové. „Boleslav byl kiks, přistoupily jsme k utkání špatně už od rozcvičky," připouští nejlepší střelkyně týmu Alena Hanušová.

Druhou porážku už tak kriticky nevnímá. „V Hradci jsme neodehrály špatný zápas, jenže domácí hráli výborně a pomáhá jim atmosféra v jejich hale," vrací se Hanušová k duelu s lvicemi.

Problém Imosu spočívá také v nevyrovnaných výkonech přímo v jednotlivých zápasech. „Dokáže mě vytočit, když nehrajeme všechny čtvrtiny stejně. I hráčky, které nás mají táhnout, někdy zápas podcení," podotýká trenér Jan Bobrovský.

Ovlivněný je tím i zbytek týmu. „Mladší hráčky nedostávají příležitost, protože se je bojíme dát na hřiště, když nejsou zápasy tak jednoznačné," povídá brněnský kouč.

Odplatu za úvodní porážku se Slovankou už ale mají Brňanky zdárně za sebou. Ve středu doma soupeře rozcupovaly 94:51. „Je to zadostiučinění. Porazily jsme je o víc než čtyřicet bodů, o to víc nás mrzí první porážka," lituje Hanušová.

Zlepšení v posledních zápasech vnímá i kapitánka. „Dostaly jsme facku hned na začátku sezony. Teď máme lepší přístup, soupeře nepodceňujeme. Zápasy vypadají podle toho, co jim dovolíme," povídá slovenská pivotka.

Generálku na středeční start Euroligy odehraje Imos v sobotu na palubovce pražského DSK Basketball. „Patříme aspoň na druhé místo a věřím, že se na něj dostaneme," říká nejvytěžovanější hráčka týmu Hanušová.