Její tým ve středu podlehl doma favoritovi 49:61 a v sérii na tři vítězné duely prohrává 0:2. Utkání na Rosničce mělo poklidný vývoj ve prospěch hostujícího favorita, dokud se na palubovce neobjevila v domácím dresu Barbora Kašpárková, která odmítla poklidné dohrání téměř ztraceného duelu. „Je to tvrdá hráčka, připsala si důležité získané míče a body z protiútoků," ocenila výkon domácí křídelnice hostující Michaela Zrůstová-Stejskalová.

Rychlé nohy Kašpárkové jako střídajícího žolíka vyvedly Imos z ospalého výkonu a i zásluhou jejích devíti bodů se velký náskok obhájce trofeje smrskl na sedm bodů. „Bára v obraně skvěle maká a soupeřky ji nemají rády. Získala několik míčů, dala koše, z její strany super zápas," pochválila spoluhráčku Jurčenková.

Poločasový rozdíl osmnáct bodů přitom nevěstil pro Imos nic dobrého. „Bylo to katastrofální. Některé hráčky, například Hanušová, nebyly koncentrované. Na začátku ztratila tři přihrávky a nebránila. Pecková byla ustrašená, ostatní se nesoustředily," mrzelo domácího trenéra Jana Bobrovského.

Obraz hry se ale zcela změnil po přestávce. I kvůli sebeuspokojení USK. „Polevily jsme, myslely jsme si, že to máme v kapse. Ztratily jsme dva tři míče a soupeř se dostal na dosah," připustila Zrůstová-Stejskalová.

Zlepšený výkon potěšil i Bobrovského. „Musím holkám smeknout absolutní poklonu. I když byly unavené, odehrály, co měly. Myslím si, že jsme byli ve druhém poločase i lepší než USK. Jedině takovým výkonem a po celý zápas jej můžeme porazit," hodnotil druhou půli.

Brňanky ví, že v pátečním třetím duelu v Praze musejí začít od důsledné defenzivy. „Nachytaly jsme rychle fauly, když se nedaří v obraně, jde těžko i útok," řekla Jurčenková.

USK i bez reprezentantek Burgrové, Vítečkové a Veselé už ale touží po ukončení série. „V této sezoně už se do Brna vracet na basket nechci, radši si sem zajedu v pondělí na víc dní," usmála se bývalá hráčka Valosunu Zrůstová-Stejskalová.

imos brno 49 usk praha 61

Po čtvrtinách: 12:19, 23:41, 40:48. Nejvíc bodů: Keyová 15, Jurčenková 11, Kašpárková 9 – Dubljevičová 16, Vaughnová 15, Robinsonová 11. Fauly: 15:19. Trestné hody: 13/5 – 15/13. Trojky: 2:4. Stav série: 0:2.