Ve Slovinsku závodilo dohromady 143 jachtařů ve třídách ILCA 4, 6 a 7, mezi nimi bylo hned šest českých zástupců. Od úvodu se museli rvát s náročným počasím. „Závodní komise se snažila ze všech sil odjet co nejvíce rozjížděk. V sobotu přišla bouřka a nad Koperem a okolním pobřežím létaly blesky. Komisaři byli ale nekompromisní, posunuli startovní loď jen blíž do zálivu a začali startovní proceduru,“ vylíčil Halouzka.

Běh Lužánkami 2023 vyhráli Pavel Brlica (na snímku s číslem 35) a Lenka Jančaříková.
OBRAZEM: Brlica přijel na návštěvu a v Brně vyhrál 77. ročník Běhu Lužánkami

Tomu se náramně vyvedl hned první den závodu, po kterém však na něj čekala nepříjemná novinka. „První den jsme v silném větru zvládli dvě rozjížďky. Začal jsem druhým a prvním místem, s průběžnými výsledky jsem byl nadmíru spokojený. Bohužel jen na chvíli, večer jsem zjistil, že jsem v první rozjížďce dostal penaltu, které jsem si nevšiml. Z druhé příčky tak rázem byla diskvalifikace,“ popsal jihomoravský jachtař.

Ani to však Halouzku nerozhodilo, v následujících rozjížďkách podal obdobně kvalitní výkony, které stačily na celkovou první pozici. „První rozjížďku se mi podařilo škrtnout, nicméně to znamenalo, že jsem už žádnou nesměl pokazit. Naštěstí se mi i dál dařilo,“ dodal.

Pavel Kelemen (v červeném) ovládl letošní ročník české jarní klasiky Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš.
Cyklistickou Velkou Bíteš ovládl Kelemen, rozhodl fantastickým finišem

Ve stejné kategorii bojoval o dobré umístění i jeho mladší bratr Michal Halouzka, který skončil na pětatřicáté pozici. V olympijské třídě ILCA 7 prožil krušný závod Mikuláš Vaszi, který dostal od komisařů hned tři penalty a v sobotu tak musel dvě ze tří rozjížděk vzdát. Nakonec obsadil patnácté místo z pětadvaceti účastníků.

V juniorské třídě ILCA 4 zaujala především Linda Dokoupilová z brněnského Jachtklubu, která byla celkově jedenáctá a čtvrtá z dívek, bronz jí unikl jen těsně. Jan Valenta obsadil ve stejné kategorii čtyřicáté místo, Adéla Rabasová brala osmačtyřicátou pozici.