Minulý rok vybojovaly bronz. Letos volejbalistky Králova Pole vyhlásily útok na finále. Do něj ale vede cesta přes Prostějov, který české nejvyšší soutěži dominuje nepřetržitě už devět let.

Brňanky šly do play-off z páté pozice po nadstavbové části a suverénně si poradily se čtvrtým Libercem v nejkratším možném termínu. Teď je ale v semifinále, které se hraje na tři vítězství, čeká neohrožený lídr soutěže. „Prostějov je bezpochyby nejsilnější mužstvo extraligy. Je to favorit, ale naše forma je dobrá na to, aby všechny zápasy byly bojovné. Ukázala to už čtvrtfinálová utkání. Výhra 3:0 určitě dokazuje naši kvalitu. Každé družstvo má navíc svoje slabiny,“ řekl brněnský kouč Marek Rojko.

Královo Pole s Libercem neztratilo ani jeden set, stejný kousek ale v pohodě zvládly i Prostějovanky ve čtvrtfinálovém hanáckém derby s Přerovem. Oba postupující týmy si tak zařídily téměř týden a půl trvající zápasovou pauzu. „Nemohli jsme předpokládat, jak série dopadne, takže jsem družstvo připravoval na pět zápasů. Po postupu přes Liberec jsme přípravu upravili. Zařadili jsme posilovnu a nějakou kondiční přípravu. Rozebrali jsme si předchozí vzájemné duely a ve čtvrtek sehráli modelové tréninkové zápasy proti BVK Bratislava, finalistovi slovenské extraligy,“ popsal přípravu Rojko.

Brněnský tým sehrál s Prostějovem v sezoně čtyři utkání. Třikrát neuhrál ani set, v jednom nadstavbovém zápase ale získal bod do tabulky za prohru v pátém setu. „Nemáme se čeho bát. Kdybychom se bály, dostaneme výprask a skončíme. Tým máme dobře naladěný,“ sdělila kapitánka Králova Pole Ivana Zburová.

Se spoluhráčkami chce nastoupit sebevědomě od prvního balonu. „Musíme hrát jako proti Liberci. Prostějov je určitě favorit, ale chceme ho překvapit bojovností, odhodláním, kolektivním výkonem a vírou ve vítězství. Náš cíl je jednoznačně medaile a podřídíme tomu všechno,“ zdůraznila Zburová.

V semifinále extraligy se Prostějov a Královo Pole potkávají znovu po roce. V minulé sezoně vyhrál soupeř Brňanek 3:0 na zápasy. „Královo Pole samozřejmě respektujeme a v žádném případě nesmíme nic podcenit, ovšem současně jsme si vědomi svých kvalit. Brno má vyrovnaný tým s poměrně širokým kádrem. Každopádně se dokázali výborně připravit na první kolo play-off, což určitě zaslouží uznání. Zároveň ale Liberec šel poslední dobou výkonnostně dolů, čehož oni dokonale využili,“ popsal prostějovský trenér Miroslav Čada.

Rozpis semifinále:
4. dubna od 17.00 Prostějov - KP Brno
7. dubna od 18.00 KP Brno – Prostějov
11. dubna od 17.00 Prostějov – KP Brno
14. dubna od 18.00 KP Brno – Prostějov
18. dubna od 17.00 Prostějov – KP Brno