Se spoluhráčkami si zahraje letos už druhé finále. V únoru Královopolanky ovládly Český pohár a nyní je čeká souboj o nejcennější domácí trofej. „Sezona snů, trochu kaňka je pouze Eurocup (Královo Pole v něm nepostoupilo ze skupiny – pozn. red.). V semifinále jsme hrály kolektivně a dobře nahrávaly holkám dolů pod koš,“ povídala Beránková.

KP Brno si finále Ženské basketbalové ligy zahraje po čtyřiadvaceti letech. „Přijdu si jak po maturitě, také jsem nevěděl, co v tu chvíli cítit. Mám strašnou radost, semifinále nás stalo hodně moc sil a energie. Myslím, že jsme postoupili zaslouženě,“ usmíval se spokojený brněnský trenér David Zdeněk.

Zatímco ve finále Českého Poháru se jeho svěřenky střetly s Hradcem Králové a na vítězství mohl pomýšlet kdokoli, nyní je čeká pražský kolos, který útočí na osmý titul v řadě. „Sezona ještě nekončí. Přeji si, abychom donutili hrát USK naplno a pokusili se i o malý zázrak,“ burcoval královopolský stratég.

KP Brno - Nymburk 73:64
Po čtvrtinách: 17:16, 43:27, 55:47. Nejvíc bodů: Šujanová 18, Burgrová 13, Andělová, Beránková po 11 – Vaughnová 20, Chomenčuková 16, Wellsová 13. Trojky: 5/14 – 2/14. Doskoky: 36 – 31. Trestné hody: 12/20 – 12/18. Konečný stav série: 3:1.

Boj o první místo započne se největší pravděpodobností 25. dubna, může však ještě dojít k drobným úpravám. „Vše jsme si vybojovali a těžce vydřeli. Před i za námi se nacházely týmy, které měly stejné myšlenky dostat se tam, kam my. Všechna tato družstva nás neustále nutila trénovat a zlepšovat se,“ přemítal Zdeněk.

Právě Nymburk, který Královo Pole nasměrovalo do souboje o třetí místo, se v základní části umístilo na druhé příčce. Brno bylo třetí. „Dobře jsme se na Nymburk nachystali, ve vítězných utkáních četli hru a soupeře měli naskautovaného. Rozhodla vůle a tvrdost v obraně, holky v důležitých momentech neuhnuly. Také jsme bodově rozložili zátěž na víc hráček než Nymburk. Ten sice vždy našel někoho, kdo výrazně bodoval, ale šlo spíš o jednotlivce,“ řekl královopolský kouč.

V postupovém utkání měly Brňanky od začátku navrch, v poločase vedly dokonce o šestnáct bodů. Znovu se ale ukázalo, že ani dvouciferné vedení v této sérii nic neznamená. Po přestávce totiž Nymburk zavelel ke stíhací jízdě a stáhl náskok domácích na méně než polovinu. KP Brno se ale brzy oklepalo, výrazné vedení si vzalo zpět a už jej nepustilo. „Naštěstí jsme se pak vzpamatovaly a nějak to urvaly. Takový vstup už se ale nesmí opakovat,“ hlásí Beránková.