„Mám z toho samozřejmě obrovskou radost, od počátku bylo mým cílem se do Rookies Cupu dostat a jsem moc rád, že se mi to podařilo. Teď po náročné sezoně si od závodění na chvíli odpočinu a budu se soustředit na školu, ale už se moc těším, až to celé začne. Být součástí takto prestižního šampionátu je pro mě velká výzva a udělám maximum pro to, abych v něm byl úspěšný,“ uvedl Gurecký.

Útočník Martin Zikl strávil v Líšni v součtu už sezonu a půl.
Přestup do Líšně jako vysvobození. V Brně jsem byl poslední volba, říká Zikl

Patnáctiletý závodník ze Zlína bude prvním českým zástupcem v seriálu po čtyřech letech, kdy v šampionátu zápolil Filip Salač. „Je to velký úspěch. Jakub Gurecký je opravdu talentovaný závodník, který to má v hlavě od počátku srovnané. Nastaví si cíl a jde za ním. Jsem moc ráda, že má naše země zástupce mezi mládežnickou elitou a samozřejmě mě moc těší, že je to odchovanec naší akademie. K prosazení mezi nejlepší potřebujete kromě talentu pořádné zázemí. Kubu podporujeme od začátku jeho kariéry a budeme v této podpoře pokračovat i nadále. Český motocyklový sport má ve světě své nezastupitelné místo a my uděláme maximum pro to, abychom Kubovi pomohli v dalším úspěšném progresu,“ zmínila ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

V Red Bull Rookies Cupu se v minulosti představili třeba také Jakub Kornfeil z Rohatce na Hodonínsku a brněnský závodník Karel Hanika, kteří prestižní šampionát ovládli.