V Šoproni podlehl Imos maďarskému mistrovi 67:73. „Cítíme frustraci. Zápas jsme měly velmi dobře rozehraný, ale vlastními chybami a zbrklostí jsme o něj přišly," mrzelo Jalčovou, která zaznamenala devět bodů a tři asistence.

Imos přitom do utkání vstoupil excelentně a po první desetiminutovce vedl nad Šoproní o třináct bodů. „Úvod nás překvapil, protože soupeř je doma velmi silný," zaskočil vývoj duelu Jalčovou.

Jenže už od druhé čtvrtiny začaly Brňanky ztrácet. Do poločasu se jejich náskok ztenčil o bod, třetí dějství prohrály o pět a závěrečné dokonce o třináct bodů. „Mrzí nás to. Místo abychom po první čtvrtině na Šoproň ještě víc duply, nechaly jsme ji vrátit se do utkání," ohlížela se.

Imos nedokázal zachytit zvýšené tempo, které soupeř nasadil ihned po nevydařené první čtvrtině. „Začaly hrát agresivněji v obraně a my jsme s tím měly problémy. Ztrácely jsme v útoku míče. Přestalo nám to tam padat, vyslaly jsme i nějaké nesmyslné střely," sypala si popel na hlavu slovenská reprezentantka.

Šoproň vysunula obranu až na polovinu soupeře, na což hostující hráčky nenašly recept. „Měly jsme problém se uvolnit a pomoct jedna druhé," vysvětlila.

Šanci vycítilo i bouřlivé publikum v MKB Areně. „Možná jsme tomu trochu podlehly," připustila Jalčová. Hluční příznivci způsobili i další problémy. „Ztížila se nám komunikace, která je na hřišti nutná. Ale stejně složité to bylo i pro soupeře," podotkla.

Šoproň definitivně smazala náskok Imosu dvě a půl minuty před koncem. V závěru rozhodly dva koše domácí opory Zsófie Fegyvernekyové. „Na konci soupeře táhla. Nabídli jsme jí dvě střely, měla šťastnou ruku. Porážka mrzí o to víc, že víme, že jsme na ně měly," smutnila Jalčová, jejíž tým nyní čeká v sobotu od pěti hodin odpoledne domácí ligový duel proti Karlovým Varům.