„Je to hezký výsledek, ale komplikací bylo mnoho. Jsem rád, že jsem vůbec dojel, měl jsem velké problémy s převodovkou. Jel jsem přímo na motorce, která má za sebou Le Mans, potřebovali jsme vyzkoušet ještě nějaká nastavení, ale nakonec bude spíš potřeba udělat motor,“ popsal Pešek komplikace s technikou, kvůli nimž do nedělního závodu nenastoupil.

Očekávaný byl taky návrat mezinárodního šampionátu sajdkár. V obou víkendových kláních plnil roli spolujezdce jedné z přihlášených sajdkár český závodník Ondřej Kopecký. Posádka s pilotem Grabmüllerem si v nedělním závodě připsala vítězství.

„Do Brna jsem se těšil, čtyři roky jsem tu nestartoval. Michael je pan jezdec, navíc počasí vyšlo na jedničku, takže jsme si to moc užili. Pro mě jsou srdcovka přírodní okruhy, ale Brno se mi líbí. Je to pro nás bezpečné, trať je široká, dobře se tu předjíždí. Z pohledu spolujezdce jsou pro mě o něco náročnější časté šikany, ale na druhou stranu to mám rád, jsou tam dobře vidět rozdíly mezi jezdci a člověk má šanci něco nahnat," líčil Kopecký.