„Za návrat sajdkár jsem velmi ráda. Tato divácky atraktivní disciplína na Masarykův okruh historicky bezpochyby patří. Je to skvělé doplnění už tak nabitého programu, kterým se Jarní cena Brna může dlouhodobě pyšnit. Máme před sebou krásný závodní víkend, za což patří velký dík jak přihlášeným jezdcům, tak organizátorům,“ říká předsedkyně představenstva Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Při motocyklových závodech Jarní ceny Brna se na Masarykově okruhu ukáže i domácí česká špička, chybět nebudou Michal Prášek, Karel Pešek nebo Marek Červenka.

Celek Basket Brno U23 (na snímku v bílých dresech) si zahraje finále první ligy.
Úspěšné mládí Basketu Brno. Juniorka překvapivě zabojuje ve finále první ligy

Pro diváky se v sobotu a v neděli otevřou sedadlové tribuny u cílové rovinky a přírodní tribuna C. Přístupný bude i paddock. Jednodenní vstupné vyjde na 250 korun, víkendovou vstupenku návštěvníci pořídí za 400 korun. Děti do dvanácti let a držitelé ZTP, ZTP/P průkazů mají vstup zdarma.

Návštěvníci se mohou těšit i na doprovodný program v areálu Masarykova okruhu. Ten nabídne otevřenou motokárovou dráhu a F1 simulátor umístěný v lobby GRID hotelu. Tamtéž si zájemci mohou prohlédnout expozici závodních motocyklů specifikace MotoGP a Moto2 Karla Abrahama.

Michal Gulaši odehrál v Kometě takřka 400 zápasů.
Sbohem mistra Guliho: Čeká mě restart, Brnu jsem se už nehodil, ale díky za vše

V pátek jsou na programu volné tréninky jednotlivých tříd, v sobotu kvalifikace a první závody, v neděli pak přijdou na řadu druhé závody. Program startuje v pátek kolem půl deváté ráno, v sobotu a v neděli od osmi ráno a potrvá až do večera.