Jenomže Šelmám se v posledním kole nevyhnulo nečekané zaškobrtnutí. Minulý týden prohrály na hřišti osmého Šternberku 1:3 na sety a poprvé v sezoně ztratily všechny body. „Jenže spíš je to namotivuje a vynasnaží se spravit si reputaci,“ přemítala kapitánka královopolského výběru Šárka Šloufová.

Šelmám nevyšel zápas po dvoutýdenní přestávce. „Určitě za to mohla vánoční pauza, kterou jsme měly delší než ostatní týmy. Projevilo se naše tréninkové manko. Šternberk se veze na vítězné vlně. Navíc máme marodku. Ale nic se neděje, aspoň nám to ukázalo, že nic nedostaneme zadarmo,“ zamyslela se Markéta Chlumská, která v Šelmách hraje na postu libera.

Vzájemné zápasy

Sezona 2019/2020

2.11.: KP Brno Šelmy 1:3

Sezona 2018/2019

27.10.: KP Brno Šelmy 0:3
22.12.: Šelmy KP Brno 1:3
16. 2.: Šelmy KP Brno 2:3
2.3.: KP Brno Šelmy 0:3

Přes nečekaný nezdar platí, že favorit dnešního klání v hale v Kounicově ulici je jasný. „Musíme hrát odvážně a bojovat. Šelmy mají vysoké hráčky, přes které je těžké se prosazovat, ale bojovností je můžeme aspoň potrápit,“ zmínila Šloufová.

Tohle derby mezi brněnskými celky je nezvyklé. Vyostřené emoce ani jadrná vyjádření nehledejte. „Není to jak Sparta a Slavia. Na těchto zápasech se mi ale líbí, že přijde hodně diváků a i když jsme v roli hostujícího celku, nemusíme nikam daleko cestovat,“ poznamenala Chlumská.

Na rozdíl od minulé sezony nečeká extraligové celky po dvoukolové základní části nadstavba, ale ještě třetí kolo, o jehož podobě definitivně rozhodnou víkendové boje. „Nadále platí náš cíl, že chceme skončit do šestého místa,“ poznamenala Šloufová. Jenže KP ztrácí na šestý Liberec jedenáct bodů a musí si dávat pozor na osmý Šternberk, jenž je pouze o bod zpět.

Šelmy hodlají udržet vedení v tabulce před mistrovskou Olomoucí, která ztrácí dva body. „Daly jsme si za cíl získat medaili. Pomáhá nám, že máme hodně kvalitní hráčky i na lavičce, takže se dokážeme vhodně zastoupit,“ prohlásila Chlumská.