Skeetový memoriál se koná poosmé. Trapovou soutěž hostí organizátoři z brněnské Komety již potřicáté. „Závod neustále získává na prestiži. Jeví o nás zájem celá Evropa. Již několikátý rok za sebou tak musíme omezit kapacitu každé disciplíny na 126 účastníků kvůli propustnosti naší střelnice,“ uvedl předseda Komety Josef Machát. 

Harmonogram 
Pátek
Trénink od devíti hodin dopoledne do šesti večer.
Sobota
Závod v obou disciplínách skeetu i trapu na 75 terčů od devíti hodin dopoledne.
Neděle
Závod v obou disciplínách skeetu i trapu na 50 terčů od devíti hodin dopoledne. 
Finále můžu a žen přibližně mezi třetí hodinou odpoledne a půl pátou.

Již nyní je jasné, že závod bude dobře obsazený. „Disciplína trap je naplněná. U skeetu se maximálnímu počtu střelců také blížíme. Zatím máme nahlášené účastníky ze sedmnácti zemi,“ přiblížil Machát.

Nejvíc přijede domácích střelců. V trapu však scházejí olympionici David Kostelecký a Jiří Lipták. „Mrzí nás, že nezávodí, ale jsou teď na světovém poháru v Jižní Koreji a ten má přednost. V žádném jiném termínu bychom se stejně nevyhnuli kolizi s nějakým důležitým závodem,“ zdůraznil. 

Skeetař Jakub Tomeček už sice z Asie dorazil domů, ale ani on si o víkendu nezastřílí. „Cítím, že mi prospěje pauza. Přiletěl jsem v neděli, stále se budím ve tři ráno a usínám v šest hodin večer,“ okomentoval časový posun rodák z Vnorov na Hodonínsku.

BOX - ilustrační foto.
Ring v Sono Centru zaplní bijci z brněnských klubů

Ten v Jižní Koreji skončil děvětatřicátý. „Nebylo to nic světoborného. Hlavu jsem neměl odpočatou, a čím víc jsem se snažil, tím hůř to šlo. Účast v Brně by pak byla padesát na padesát. Buď bych si memoriál užil, nebo se trápil. Za měsíc a půl začínají Evropské hry, takže raději zregeneruji, ať mám energii a chuť střílet,“ sdělil sedmadvacetiletý střelec z brněnské Komety.

Přesto se v Králově Poli ukáže. „Chci přijít na zahájení. Beru to jako poctu pro Broňu Bechyňského, jehož jsem měl rád. Kdyby nezemřel, dnes by mě možná trénoval,“ dodal Tomeček.

O vavříny na jihu Moravy zabojují loňští vítězové ve všech kategoriích. „Obhajují naši střelci z Komety Martin Dvořák v trapu a Daniel Herberger ve skeetu. V ženské kategorii pak znovu přijedou Slovenky Zuzana Štefečeková v trapu a Danka Barteková ve skeetu. Čekáme spoustu výborných střelců. Právě Slováci tradičně přijíždí v nejsilnější sestavě,“ vyzdvihl Machát. 

Moravské Knínice tentokrát hostí terénní duatlon.
Morkniman v Moravských Knínicích laká na Vabrouška i Ospalého

Kromě Čechů a Slováků se na turnaji představí spíš jednotlivci. „Jezdí profesionální sportovci, které vysílá jejich federace. Pokud si start lidé musí platit sami, raději než závodit do jiné země přijedou do Prahy na výlet. Například Rakušanů přijede pár, neuvidíme jich dvacet,“ objasnil Tomeček.

JAROSLAV GALBA