Chvíli mu trvalo, než opět našel motivaci, aby se tvrdě připravoval na souboje v kleci. Domácím příznivcům se představil v pátek, kdy v předsilvestrovském večeru Oktagon 38 v pražské O2 areně porazil Joela dos Santose z Brazílie.

Peňáz zvítězil po dvou minutách a třech sekundách, kdy soupeře dobil na zemi. „Moc jsem si zápas v O2 areně užil. Lidi mě nabíjí, hrozně mě dokáží nahecovat do zápasu a přenesou na mě energii, která mě nastartuje,“ radoval se na tiskové konferenci Peňáz.

Zápasník MMA Jiří Procházka na vyhlášení ankety Sportovec roku.
Procházka věří, že se povědomí o MMA ještě zvedne. V lednu začne rehabilitovat

Dos Santos se překvapivě chtěl měřit s brněnským ranařem v postoji, ale brzy udělal chybu. „Překvapil mě, že začal boxovat. Čekal jsem, že to hned zkusí na zem. V úvodu jsme se dokonce dvakrát střetli při úderu, já dával přední a on taky, trefili jsme se navzájem rukama,“ popsal šestadvacetiletý Peňáz.

V organizaci Oktagon si připsal sedmou výhru v řadě podle pravidel MMA a už má také jasno o dalším duelu. V Bratislavě se mu 29. dubna postaví slovenský ranař Vlastislav Čepo. Jejich duel se měl uskutečnit už před víc než dvěma lety v projektu Underground. Jenže Peňáz, který nepřímo obvinil slovenského soka, že si pomáhá podpůrnými látkami, si tehdy poranil ruku.

Od té doby si na dálku vyměňují peprné vzkazy. „Určitě má tenhle zápas nějaký náboj, navíc se dlouho odkládá, probíhají nějaké komentáře. V zápase je to však nakonec úplně jedno, každý se bude držet své taktiky, i když pro diváky to bude zajímavé,“ líčil Peňáz.

Čepo si o bitvu s brněnským bojovníkem řekl na začátku prosince při Oktagonu 37 v Ostravě, kdy porazil technickým knokautem italského veterána Giovanniho Melilla. Peňáz se stejným sokem vyhrál na body. „Vlasto porazil dobře postaveného borce, kterého jsem porazil taky, tím se posunul v žebříčku dopředu, takže náš zápas dává hlavu a patu. Lidi ho chtějí vidět, za mě ideální souboj,“ řekl zástupce Hron gymu a Gauny teamu Brno.

Jiří Procházka s titulem pro šampiona UFC
Kauza české hvězdy. Procházka a doping? Šikana může skončit žalobou

V pražské O2 areně nastoupil také Jakub Dohnal, bojovník Fight Clubu Brno podlehl na body Ahmedu Vilovi z Bosny a Hercegoviny. „V závěru jsme mysleli, že jsem na počet úderů vyhrál, nicméně jediný na koho můžu být naštvaný, jsem já. Vím, že jsem mohl ukázat daleko víc. Jsem člověk, který nesnáší porážky, těžko je nesu a musím si to v hlavě srovnat,“ uvedl Dohnal.

Litoval především pomalého rozjezdu. „Chyba byla ve mně, obětoval jsem tomu dva měsíce, tři až čtyři tréninky denně. Chtěli jsme boxovat, abych zbytečně neriskoval v jeho nejsilnější stránce na zemi, ale od začátku mě otravoval a zastavoval kopy, což bylo fakt nepříjemné. Trvalo mi, než jsem se rozjel,“ hlesl Dohnal.