„Doma máme samozřejmě větší motivaci se ukázat. Sice na nás leží o to větší tlak, což není ideální, ale věřím, že máme natolik zkušený tým, že jej zvládneme," povídá osmačtyřicetiletá Šteglová.

Jak jste zvládaly přesun z Prahy do Brna?

Přijely jsme ve čtvrtek se čtrnácti hráčkami, tři zůstaly ve Vítkovicích a ubytovaly jsme se v hotelu Fontána u Brněnské přehrady. Večer si holky pouze protáhly tělo po cestě. S halou Vodova máme zkušenosti z turnaje Euro Floorball Tour, i když v dubnu jsme měly o dost lepší počasí. (usmívá se)

Jakou čekáte v Brně atmosféru?

Těšíme se do Brna, že nás přijdou lidé podpořit v hojném počtu. Na soustředění jsme se bavily, zda můžeme utkání ve skupině vyprodat. Věřím, že lidé mohou na zápasy přijít a vytvoří výbornou atmosféru, čekají nás atraktivní soupeři.

Co pro vás znamenají utkání před domácími fanoušky?

Samozřejmě máme doma větší motivaci se ukázat. Sice na nás leží o to větší tlak, což není ideální, ale věřím, že máme natolik zkušený tým, že to zvládneme. Před dvěma lety Švýcarky doma tlak nezvládly, snad dopadneme lépe. Občas mám jen obavu ze všech různých sociálních sítí.

Aby vaše svěřenky nesledovaly internet a zůstaly koncentrované?

Holky internet a sociální sítě sledují. Nejsou zvyklé na takový mediální tlak, komunikaci navenek. Někdy jim to nepřidá na psychice, ale doufám, že si naše rady vezmou k srdci a snad to zvládneme.

Vyhnuly se týmu zdravotní komplikace?

Drobné nachlazení trápilo největší hvězdu týmu Denisu Billou, která snad bude v pořádku. Ke zranění došlo jen v realizačním týmu, protože se nám při hokeji zranil masér, takže jsme museli povolat někoho jiného. To je snad jediná ztráta. (úsměv)

Při projektu Můj dům, můj hrad jste navštěvovaly různé památky, které jste chtěly obsadit. Jaké jste stihly?

Holky si jich několik vytipovaly a všechny zvládly navštívit. Na soustředění jsme dobyly Bystřici nad Pernštejnem, stavovaly jsme se na Šternberku a ještě jsme před turnajem dobývaly Špilberk.

Vaše svěřenky také natáčely televizní šot pro mistrovství světa. Jaké to bylo?

Všechny se bavily, při natáčení vládla příjemná nálada. Šlo hlavně o otázku času, protože to trvalo dlouho a z celodenní práce nakonec vyšlo jen třicet sekund. Natáčení šotu pro fanoušky splní i úlohu pro povzbuzení a motivaci, holky si vyzkoušely jiné věci.

Bude problém stěhovat se příští týden z Brna do Ostravy?

Ne že se Brnem chceme loučit, protože se nám nelíbí, ale budeme rádi, když se s ním rozloučíme už v úterý a nemusíme ještě hrát předkolo play off. Budeme mít dva dny volna, takže přesun problém nebude, bude zpestření.