Zažila jste při závodech horských kol někde jinde elektrizující atmosféru, která panovala v Novém Městě na Moravě?

Ne. Nové Město je rozhodně nejvíc. Tím, že jsme domácí závodníci, znají lidé naše jména a na trati na nás pořád pokřikují. Zafandit umějí však i Francouzi a Belgičané.

Co s jezdcem dělá tak bouřlivé prostředí?

Na to jsem i trochu doplatila při mém startu v eliminátoru. Byla jsem v klidu, ale když jsem se postavila na start a lidi začali řvát, tak to bylo peklo. Nejraději by si člověk do uší narval špunty. Tepovka vám z ničeho vylítne na dvě stě, což je problém. Na to doplatili i jiní čeští závodníci. Nápor před domácími fandy je enormní.

Někdy však fandění musí pomáhat…

V kopcích a těžších pasážích určitě, ale problém je na startu. Místo aby byl člověk v klidu, tak je vyblázněný ještě než vyrazí do závodu.

Česká výprava získala na mistrovství světa stříbro ze štafety a stejný kov vybojoval i Jaroslav Kulhavý v elitním závodě mužů. Bude reprezentační kouč Viktor Zapletal spokojený?

Určitě ano. Jde o výborný výsledek. Jarda si v sezoně zlomil ruku, která je na kole hodně důležitá, a teď zajel stříbro. Parádní je i čtvrtá pozice Ondry Cinka.

Startovala jste jen ve středečním sprintu. Měla jste ambice vyjet i do sobotního klasického závodu?

Ano, ale už delší dobu mám zdravotní problémy. Až nedávno doktoři konečně přišli na to, že je způsobuje štítná žláza. Kvůli ní pak propukne alergie a nemůžu pořádně dýchat. Už dřív jsem se rozhodla, že nemá na šampionátu cenu usilovat o start v klasickém závodu. Domluvili jsme se s trenéry, že zkusím aspoň sprint.

Šlo i přes problémy o dosavadní vrchol vaší kariéry?

Ano, ale doufala jsem, že půjde o větší vrchol. Chtěla jsem být zdravá a doma se ukázat. I tak mě těší, že jsem aspoň okusila fantastickou atmosféru.

V posledních dvou letech jsou horská kola na vzestupu i v Brně. V Pisárkách vyrostla nová trať, na které se jel letos podruhé závod Českého poháru. Těší vás to?

Samozřejmě. Jde víceméně o akci jednoho člověka, který kolem toho pořád lítá. Je super, že ve špinavém lese nad Pisáreckými tunely vyrostlo něco podobného. Vidím tam velký potenciál.

Pohled trenéra„Brněnská stáj má osm členů, z nichž dva startovali na mistrovství světa. Už to beru za velký úspěch. Vedle Lucky za nás jezdí ještě Filip Kubín a jeho devatenáctá pozici z mužského sprintu představuje výborný výsledek. U Lucky je škoda zdravotních potíží, tomu však člověk neporučí."
Dušan Olejníček, šéf týmu GT Opportunity Brno