Jediný, kdo může zastavit španělského rychlíka, je Ital Andrea Dovizioso. Jezdec Ducati minulý rok v Sepangu triumfoval, ale nyní ztrácí na Márqueze 33 bodů, přičemž jich do konce sezony ve hře zbývá jen padesát.

ČEŠI V SEPANGU
KAREL ABRAHAM
• V MotoGP jel v Sepangu dvakrát. Nejlépe skončil desátý v roce 2012. V třídě Moto2 pak dojel šestý před sedmi lety.
JAKUB KORNFEIL
• Minulý rok si dojel v Malajsii pro druhou příčku. Od té doby v sedmnácti závodech na pódium nedosáhl.

Brňan Karel Abraham je zatím devatenáctý s třiceti body. „Sepang pro mě není zrovna nejlepší trať. Líbí se mi, ale horko a vlhkost nám to stěžuje. Důležité je udržet formu po Austrálii,“ říká Abraham, který na Phillip Islandu dojel čtrnáctý.

Ital Morbidelli musí pro titul v Moto2 uhájit náskok 29 bodů před Thomasem Lüthim ze Švýcarska. Jakub Kornfeil navazuje na dvanácté místo z Austrálie a zaujímá 21. místo s 26 body.

Liberec přejel domácí Volejbal Brno hladce ve třech setech a dotáhl se na čelo

Nedělní závodní program začíná v pět hodin ráno našeho času třídou Moto3, v osm hodin startuje MotoGP.