Předchozí
1 z 5
Další

Vítězslav Veselý působí nedlouho před čtyřicítkou jako politý živou vodou.Vítězslav Veselý působí nedlouho před čtyřicítkou jako politý živou vodou.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

VÍTĚZSLAV VESELÝ. Osmatřicetiletý hodonínský oštěpař překvapivě i v pokročilém atletickém věku sahá po vstupence do Tokia. Před závěrečným kvalifikačním víkendem figuruje na předposlední postupové pozici. Ve Zlíně by se mu hodilo poslat oštěp do vzdálenosti pětaosmdesáti metrů, což je kvalifikační limit. Jeho letošním maximem je 82,63 metru. „Pro mě jde o největší objev tohoto roku. Je obdivuhodné, jak se dokázal vrátit po tom, co ho poslední tři až čtyři sezony soužilo zranění,“ ocenil Pogány.

Radek Juška je před olympiádou v dobré pohodě.Radek Juška je před olympiádou v dobré pohodě.Zdroj: Deník/Vladimír Pryček

RADEK JUŠKA. Osmadvacetiletý dálkař ze Staroviček na Břeclavsku oplývá solidní formou a v žebříčku pro olympiádu se drží na postupových místech.K jistotě potřebuje ve Zlíně skočit požadovaný limit 822 centimetrů, jeho maximem je zatím 811 centimetrů z Odložilova memoriálu. „Forma pořád graduje a cítím se dobře. Všechno zatím drží a myslím, že i trenér (Josef Karas – pozn. red.) může být spokojený. Limit chci skočit, abych měl účast na olympiádě stoprocentní a věděl, že jsem si ji zasloužil a mám na ni,“ podotkl Juška.

V Tokiu se může zařadit mezi aspiranty na finále. „Věřím, že se tam dá z jeho strany propracovat i s těmi 811 centimetry. Radek je už navíc zkušený a taky dobře koučovaný Karasem,“ uvedl Pogány.

Filip Sasínek se po loňské vydařené sezoně trápí s achilovkou.Filip Sasínek se po loňské vydařené sezoně trápí s achilovkou.Zdroj: Petr Nečas

FILIP SASÍNEK. Zamotaný příběh hodonínského mílaře se brzy dočká rozuzlení. Pětadvacetiletý reprezentant měl vynikající formu v loňské covidové sezoně bez mezinárodních vrcholů, letos ho souží bolavá achilovka, kvůli níž je daleko za svými ideálními časy. V žebříčku patnáctistovkařů pro Tokio je na prvním nepostupovém místě, situace ale ještě ovlivní redukce závodníků podle národností, každá země může vyslat do Tokia jen tři zástupce. Sasínek si premiérovou účast pod pěti kruhy může zajistit kvalitním časem ve Zlíně. „Před sezonou jsem si byl jistý, že limit splním. Teď ale moc nevím, co bude dál,“ přiznal Sasínek.

Romana Maláčová už po zranění znovu závodí.Romana Maláčová už po zranění znovu závodí.Zdroj: Deník/Vladimír Pryček

ROMANA MALÁČOVÁ. Také čtyřiatřicetiletá tyčkařka se v této sezoně potýkala se zraněním. Před necelými dvěma týdny ovšem vzbudila naději slušným výkonem na mítinku v Poznani, kde skončila druhá. Brněnská rodačka je aktuálně na posledním postupovém místě do Tokia.

Tereza ĎurdiakováTereza ĎurdiakováZdroj: archiv Terezy Ďurdiakové

TEREZA ĎURDIAKOVÁ. Jediná atletka z jihu Moravy, která má už dlouho jistotu účasti na olympiádě. Příběh třicetileté reprezentantky z Olympu Brno je působivý. Dlouho o vrcholné akci pod pěti kruhy jen snila. Prosadit se pokoušela třeba v synchronizovaném plavání, horské cyklistice nebo maratonu. Prorazit dokázala až v chůzi. Na olympiádu se dostala, ačkoliv se této disciplíně věnuje pouze rok. „Pro mě je to milé překvapení. Zkoušela maraton a zadařilo se jí v chůzi. To je možná cesta i pro další naše atletky věnující se maratonu, které se nedostanou na olympiádu,“ doplnil Pogány.