Alex Pereira měl smělý plán. Když letos v červenci skolil bývalého šampiona Jana Blachowicze, byl při chuti. Dalším v řadě měl být Jiří Procházka. Čech ale zápas nechtěl přijmout. Brazilec tvrdí, že jeho výzva Procházkou otřásla.

„Po zápase s Janem Blachowiczem se můj manažer a zástupci organizace domluvili v zákulisí. Jiřího Procházku to zastihlo nepřipraveného, neříkám to ve zlém, mluvíme o chlapíkovi, který to myslí vážně, každý to vidí. Byl jsem rozjetý, cítil jsem se dobře a ten zápas jsem chtěl. Viděl jsem, že Jiří hlásí, že je připravený, tak jsme požádali, aby se souboj uskutečnil v říjnu v Abú Zabí. Počítám, že Jiřího to zaskočilo, protože zápas odmítl,“ řekl Pereira serveru mmanews.com. „Ale teď je ten velký okamžik tady. Neuveřitelně se těším. Připravuju se na válku.“

Alex Pereira před bitvou s Jiřím Procházkou:

Zdroj: Youtube

Dlouho se mluvilo o prosincovém zápase v Las Vegas, na bitvu o uvolněný pás v polotěžké váze nakonec dojde 11. listopadu na UFC 295 v New Yorku. Původně byl ve hře souboj Procházky s Jamahalem Hillem, který se ale zranil.

Učeň Teixeiry

„Alex je zajímavý soupeř se zajímavým stylem i charakterem. Jsem rád, že se to konečně domluvilo, těším se na naše střetnutí. O tohle vítězství stojím. Rozhodně budu chtít ukázat, že jsem lepší. Ale jako vždy půjdu pro vítězství, ať už to bude vyžadovat cokoliv,“ vzkázal český bijec.

Procházka nebojoval od loňského června, kdy v titulovém duelu porazil Glovera Teixeiru. Původně se měl utkat s Brazilcem v odvetném zápase, ale v přípravě utrpěl vážné zranění ramene. Teď je Procházka odhodlaný vzít si světový pás zpátky v pikantním v souboji proti svěřenci Teixeiry.

Český MMA zápasník Jiří Procházka v titulovém zápase organizace UFC proti Gloveru Teixeirovi z Brazílie
Neměl jsem se rád. Pořád jsem byl na hraně, tlačil jsem na to, přiznal Procházka

„Jsem tady a jsem připravený jako vždycky. Pro vítězství udělám cokoliv. Jestli budu muset změnit sebe samého, udělám to. Jestli budu muset Pereiru uškrtit, uškrtím ho. Na tom nezáleží. Chci světu dokázat, že tohle je můj prostor, moje divize,“ poslal jasný vzkaz český samuraj.