Už více než půl hodiny před očekávaným příjezdem Procházky je rozsáhlý plac před pódiem beznadějně zaplněný. Čekající fanoušci se s nadšením dívají na velkoplošnou obrazovku, kde organizátoři promítají záznam z nedělního titulového zápasu. Když se repríza dostane do části, ve které Procházka „uškrtí“ svého soupeře, dav uchváceně zatleská a začne vyvolávat jméno svého hrdiny.

Procházka měl před publikum dorazit v půl páté, cestu z vídeňského letiště mu však prodloužily kolony. „Nevadí mi tu na něj chvíli počkat. Vždyť je to hrdina, je neskutečné, co dokázal,“ komentuje zpoždění Brňan Tomáš Hřib, který je velkým fanouškem MMA, v neděli měl však poprvé u zápasu husí kůži. 

Na žabovřeském Makovského náměstí zavřeli inspektoři v pátek sklad supermarketu Billa.
Trus po hlodavcích a zápach: podívejte, co našli ve skladu supermarketu v Brně

Hlavní hvězda podvečera doráží těsně po páté. A příjezd má velkolepý. Za zvuku jeho nástupové hudby Procházkovi proráží cestu houkající policejní vůz. Zápasník z okénka mává lidem, kteří skandují jeho jméno. Na pódium první vyskakují jeho trenéři, na jejichž chraptivých hlasech je znát, že oslavy vítězství byly velkolepé. Vítá je obrovský rámus, který však fanoušci ještě předčí, když o pár minut později vtrhne na pódium očekávaný bojovník.

Na obličeji Procházky jsou stále vidět zřetelné stopy po nedělní pětikolové bitvě, nadšení však rodákovi z Hostěradic na Znojemsku rozhodně nechybí. Zdvihne nad hlavu svůj titulový pás a dere se k mikrofonu. „Miluju vás!“ jsou jeho slova, kterými uvítá brněnské publikum. „My tebe taky!“ vrací mu stejnou mincí sborově obecenstvo.

Český MMA zápasník Jiří Procházka v titulovém zápase organizace UFC proti Gloveru Teixeirovi z Brazílie
Procházka je šampionem UFC. Teixeiru „uškrtil“ v pátém kole

Po krátkém rozhovoru a gratulacích se Procházka neohroženě vrhne mezi diváky na autogramiádu. Vyfotit se s ním chce každý, mnozí mají připravený i suvenýr k podepsání. Šampion v polotěžké váhové kategorii nevynechá jediného fanouška, často se kvůli nové žádosti o fotku vrací i o pár metrů zpět. Vše bere s úsměvem a je na něm vidět, že pokora a obětavost mu zůstala i po nedělním nesmazatelném zápisu do historie bojových sportů.

JAKUB TRUČKA