Finále dálky je v Birminghamu naplánované šest dní před Juškovými pětadvacátými narozeninami. „Potěšilo by mě, kdybych si k narozeninám nadělil medaili. Ale touží po ní každý sportovec. Cítím se dobře. Trénoval jsem tady dálkařské náběhy, které nevypadaly zle. Uvidíme, jak se vyspím. Myslím, že výkon bude lepší než na mistrovství České republiky,“ přemítá.

Na startovní listině pátečního závodu, který začíná po půl deváté večer středoevropského času, figuruje šestnáct závodníků. Po třech pokusech se pole redukuje na osm nejlepších. „Beru všechno do osmého místa. Na posledním šampionátu v Portlandu před dvěma lety jsem skončil desátý, takže chci umístění určitě vylepšit,“ popisuje Juška. Za největšího favorita považuje Jihoafričana Luva Manyongu, který letos v únoru skočil 840 centimetrů a vede světové tabulky.

Mezinárodní halový atletický mítink EEA Czech Indoor Gala 25. ledna 2018 v Ostravě. Na snímku Michaela Hrubá
Výškařka Hrubá skončila na šampionátu desátá

Kvůli pozdnímu začátku závodu musí Juška upravit svůj režim. „Čekání bude dlouhé. Zkusím se v klidu vyspat a pak musím vymyslet, kdy poobědvat. Musím jíst později, aby mi to vydrželo až do večera a neměl jsem hlad,“ plánuje čtyřiadvacetiletý skokan. Ve čtvrtek absolvoval pouze lehčí trénink. „Dal jsem si jen lehkou posilovnu a vyběhání. Pár rychlejších úseků, aby se mi rozjely nohy,“ vysvětluje stříbrný medailista z halového mistrovství Evropy v Praze z roku 2015.

Ještě před odletem do Birminghamu se Juška potýkal s nachlazením. „Na národním mistrovství jsem si lehce odrazil patu a tím, jak jsem ji pořád ledoval, jsem asi trochu prochladl. Teď už se ale cítím stoprocentně,“ ujišťuje před závodem.

Pavel Kelemen s Davidem Sojkou při keirinu
Videorozhodčí zamítl protesty. Kelemena v keirinu vyřadily dvě vlny