Třicetiletá Pelanderová si už českou ligu v minulosti zahrála, když oblékala dres Slovanky, naposledy působila v německém Herneru, kde se potkala s dlouholetou oporou KP Veronikou Remenárovou. „Jsem strašně ráda, že můžu hrát za KP Brno, na klub i město jsem slyšela jen samou chválu. Je vzrušující být zpět v České republice po tolika letech a zahrát si znovu EuroCup. Nemůžu se dočkat, až se dostanu na palubovku a budu se snažit pomáhat svému týmu k vítězství," uvedla Pelanderová.

Radek Koblížek zaznamenal proti Vítkovicím dvě branky.
Fakt se zlepšujeme, naši už asi na hokej nepůjdou, směje se hrdina Koblížek

Královopolankám náramně vyšel vstup do české nejvyšší soutěže, když i v omlazené sestavě porazily Chomutov, Slavii Praha a Trutnov. Společně s USK Praha a Žabinami jsou jediným neporaženým týmem v lize.

Ve středu se KP od pěti hodin odpoledne utká v malé hale ve Vodově ulici se Strakonicemi, v neděli od půl páté odpoledne je ve velké hale ve Vodově ulici na programu první brněnské derby sezony proti Žabinám. Příští čtvrtek 27. října vstoupí svěřenky trenérky Marcely Krämerové do nového ročníku EuroCupu, v prvním utkání vyzvou na domácí palubovce od šesti hodin večer chorvatský Dubrovník.