Celkový výtěžek dražby činí 42 500 korun a bude prostřednictvím Nadačního fondu dětské onkologie Krtek věnován Klinice dětské onkologie při Fakultní nemocnici v Brně. „Výtěžek dražby v takové výši předčil naše očekávání. Děkujeme všem, kteří se zapojili, a pomohli nám podpořit nejenom Agátku, ale i ostatní nemocné děti. Vydraženou částku předáme po dohodě s rodinou Agátky Klinice dětské onkologie, kde se Agátka momentálně léčí,“ uvedl prezident KP Brno Richard Wiesner.

Volejbalový klub Královo Pole uspořádal akci KáPěčko pro Agátku na pomoc své desetileté hráčce přípravky, která na začátku školního roku bohužel onemocněla akutní formou leukémie. Malou Agátku nejprve přišlo v listopadu podpořit víc než sedm set lidí včetně spousty malých dětí na extraligový zápas KP s Olympem Praha.

Společně se na utkání všem zúčastněným podařilo vybrat přes 58 tisíc korun a celý obnos byl věnován rodině nemocné Agátky. „Moc nás těší, jak velký zájem veřejnosti tato akce vzbudila. Celkovou sumu peněz jsme poskládali ze vstupného, dobrovolných finančních příspěvků a také z prodeje triček, které byly vyrobeny speciálně pro tuto příležitost,“ upřesnil Wiesner.

Součást listopadového extraligového zápasu byla také vernisáž obrázků, které nakreslily děti z přípravek i kamarádi a známí Agátky. Obrázků se sešlo více než sedmdesát a návštěvníci z nich při utkání vybrali pět nejpovedenějších. A právě tyto obrázky s tím, který nakreslila nemocná Agátka, byly tento týden vydraženy na vánočním večírku KP Brna.

Do dražby se kromě členů a týmů klubu KP Brno, rodičů dětí a partnerů klubu, zapojil také Leoš Mareš. Kromě jednoho obrázku, který vydražil, si zakoupil také tričko s logem KáPéčko pro Agátku s podpisy všech hráček A týmu. Celkově tak do dražby přispěl částkou šest tisíc korun.