Zodpovědnost na sebe vzal na podání po špatném začátku kapitán Michal Hrazdira, který výrazně přispěl k rychlému obratu na 10:8. „Charkov přijel s tím, že se nemá čeho bát a zvládl lépe začátek, potom ale převážil náš servis a utkání jsme měli pod kontrolou,“ hodnotil brněnský lídr.

Domácí v dalším vývoji utkání potvrdili roli papírového favorita a vyhráli po setech 25:23, 25:19 a 25:19. „O síle soupeře jsme věděli a myslím si, že jsme ji i dobře odhadli. Udělali jsme zbytečné chyby v jednoduchých míčích nebo v nestandardních situacích Charkova. Na tom musíme zapracovat v tréninku,“ zdůraznil Marek.

Brněnští volejbalisté se ve středu postavili Charkovu. Na snímku Pražák a Handlíř (Brno), Synytsia a Ostapenko (Charkov).
Brno přejelo Charkov a nakročilo do osmifinále Vyzývacího poháru

Sedmnáctinásobný ukrajinský šampion má stále šanci na postup do osmifinále, ovšem potřebuje v domácí odvetě 20. prosince vyhrát za tři body, kdežto Brňanům v pohárové matematice stačí uhrát remízu, tedy dva sety.

Hrazdira však drama odmítá, naopak touží po čtvrté výhře v poháru v řadě. „Do odvety půjdeme s pokorou, protože jsme si ověřili doma s Kaštelou, že je potřeba jít do každého utkání s maximální koncentrací. Hrajeme přece jen proti mistrovským týmům, které vyhrávat umí. Pokud pojedeme na Ukrajinu s tím, že máme vítězství v kapse, tvrdě narazíme,“ dodal dvaatřicetiletý smečař.

RAVENNA JE BLÍŽ

V případném osmifinále je brněnským volejbalistům jako soupeř blíž italská Ravenna. Na palubovce dánského celku Gentofte Volley triumfovala rovněž 3:0, se svým sokem si poradila za pouhých 69 minut. K postupu jí doma stačí uhrát dva sety.