S portugalskou Benfikou Lisabon v loňském ročníku postoupila ze základní skupiny EuroCupu, naposledy hájila barvy italského celku Libertas Moncalieri. Před rozhodující fází sezony Trehubová posílila královopolský klub. „Doteď jsem jen jednou navštívila Prahu, českému basketbalu jsem nevěnovala tolik pozornosti. KP je už můj třetí klub v sezoně, tak jsem si řekla, že jdu do toho, pokusím se dělat to nejlepší, ukončit tady sezonu a dál uvidíme,“ nastiňuje bývalá mládežnická reprezentantka.

Brněnské angažmá však pro ni zatím příliš nejde podle plánu. Nejprve se v utkání o bronz na Federálním poháru vyfaulovala proti slovenskému týmu Piešťanské Čajky, dobře pro ni nezačalo ani play-off nejvyšší české soutěže. Po úvodní domácí prohře s Hradcem Králové musela být pětadvacetiletá pivotka hospitalizována v bohunické nemocnici.

Basketbalistky Žabin (v bílém) vedou nad Ostravou ve čtvrtfinálové sérii 2:0 na zápasy.
Žabiny musely zabojovat, kráčí ale za postupem. KP je na hraně vyřazení

Kvůli zdravotním problémům tak nemohla naskočit do druhého utkání série, i proto zatím v královopolském dresu odehrála mnohem méně, než před příchodem očekávala. „Je zatím příliš brzo, abych říkala, jaký se tady hraje basketbal. Ale s ohledem na pokyny koučky Marcely Krämerové hraji odlišný styl hry, než na který jsem byla zvyklá. Snažíme se o víc bloků a clon, také je ve hře víc pohybu,“ hodnotí Trehubová.

Těžké je tak pro ni zatím i porovnání lig, které si v poslední době měla možnost vyzkoušet. „Nehrála jsem zatím tolik zápasů, takže nemám jasné stanovisko. Ale řekla bych, že portugalská liga je na podobné úrovni jako ta česká. Naopak italská je mnohem těžší. Jsem ale spokojená s českou úrovní, není to nic přehnaně náročného ani lehkého,“ hlásí.

Ani před třetím utkáním série není jisté, jestli ji zdravotní stav pustí do hry. Navíc KP jde do sobotního duelu, který startuje v brněnské hale ve Vodově ulici od půl čtvrté odpoledne, s vědomím, že případná další prohra znamená rychlé vyřazení.

Královopolské volejbalistky zakončily základní část sérií sedmnácti vyhraných utkání v řadě.
Od prosince bez prohry. Volejbalistky KP jdou ve čtvrtfinále play-off na Ostravu

Pro Trehubovou by konec sezony znamenal další uvažování, jaké kroky plánuje ve své kariéře. „Pořád nevím, v mém životě se toho nyní děje hodně. Mám i hodně myšlenek v hlavě, možná upřednostním univerzitu, možná basketbal. Nebo začnu pracovat úplně jinak,“ předesílá.

Jisté však je, že i když její královopolské angažmá zatím nevychází podle představ, Trehubová se snaží zůstat pozitivní. „Byla jsem nejprve trochu skeptická, ale oblíbila jsem si to tady. Brno není příliš velké, ale ani malé, je tu vše, co potřebuju. Byla jsem párkrát v centru a nepotkala jsem nějaké naštvané lidi, všichni byli v pohodě. Je tu hodně studentů z různých zemí světa, se kterými se mohu bavit, což je fajn,“ dodává Chorvatka.