V keirinu Pavel Kelemen z brněnské Dukly sahal po postupu v prvním kole i v opravné jízdě, ale pokaždé mu chyběl nepatrný kousek a mezi nejlepší dvanáctku neproklouzl. „Do dalších jízd bych se podíval rád, ale bylo to přísné, z první jízdy i opravy postupoval vždy jeden a uteklo mi to o kousíček. Pozitivum je, že výkonnost mám. Jsem rád, že jedu keirin i v Londýně, potřebuji objíždět víc závodů, převody se mění, jezdí se těžší a potřebuji zase posbírat zkušenosti, jak měním sprint a keirin. V Londýně snad zúročím, co jsem v Berlíně nezúročil. Věřím, že to prolomím, jízdy jsou vyrovnané,“ doufal Kelemen a vyhlížel další díl Světového poháru za dva týdny.

V prvním kole i v opravě v Berlíně měl ze všech rozjížděk nejmenší odstup za postupujícím. Jenže narazil na velmi silné soupeře. Nejprve jej porazil loňský světový šampion v keirinu Azizulhasni Awang z Malajsie o pouhých 15 setin. V opravné jízdě zase zaostal za úřadujícím mistrem světa i Evropy v týmovém sprintu Harriem Lavreysenem z Nizozemska o 22 setin. „Opravnou jízdu bych jel jinak, čekal jsem, že s Kanaďanem Barrettem pojedou jinak,“ litoval Kelemen.

Česká výprava může nasadit do keirinu pouze jednoho závodníka, tentokrát dostal evropský šampion z roku 2015 Kelemen přednost před bronzovým medailistou z předloňského mistrovství světa Tomášem Bábkem. „Potřebuji se vyzávodit, jet s takovými střelci co nejvíc závodů na dřevě, abych měl keirin zase pod kůži. Je tady i Tomáš, takže se musíme prostřídat, ale máme stoprocentně větší šanci v keirinu než ve sprintu. Pere se ve mně také to, že rozjíždím týmový sprint, v keirinu potřebuji táhlé tempo, v týmovém sprintu musím vše ukázat za jedno kolo. Jsem rád, že výkonnost mám a věřím, že jednou to přijde. Těším se do Londýna,“ dodal Kelemen.
Sáře Kaňkovské z Dukly Brno utekl postup z kvalifikace sprintu o pouhé tři setiny sekundy. Letmých dvě stě metrů zajela za 11,366 sekundy, což však stačilo až na první nepostupové 29. místo.