Kelemen přitom nastoupil do nedělního sprintu po bolestivém pádu v sobotním keirinu. "Měl odřená záda, v sedacích partiích mu lékaři museli vytáhnout několik třísek a ještě si narazil koleno o řídítka. Přesto ještě v další jízdě (keirinu) vybojoval desáté místo," poznamenal Buchta.

Ptáčník v rozjížďce sprintu na pásce porazil loňského mistra světa Stefana Böttichera. Ve spurtu ale český dráhař dvakrát vyjel z vymezeného území a rozhodčí vyhlásili vítězem jeho německého protivníka.

Menší radost měl Buchta z výsledků stíhačů v omniu. František Sisr skončil na 18. místě a Lucie Záleská byla devatenáctá. "V omniu jsme zaznamenali výkonnostní propad. Situace je o to komplikovanější, že si ve druhé etapě silničního závodu v Číně zlomil další jezdec do omnia Ondřej Rybín po pádu klíční kost. Zimní sezona je pro něj ztracena a všechny zbývající závody musí odjet Sisr," dodal Buchta.

Druhý díl Světového poháru je na programu od 5. do 7. prosince v Londýně. Závody SP jsou zároveň kvalifikací na olympijské hry 2016 v Riu de Janeiro.