Sedmadvacetiletý Kimmel zařazuje nové metody a upravuje cvičení tak, aby přibližovala jízdu na kole. „Vycházíme ze silového tréninku hlavně na nohy, zařadili jsme prvky vzpírání, doplňková cvičení, která si vymýšlíme. Nejdeme jen cestou kopírování, ale hledáme vlastní věci, které lze aplikovat do tréninku,“ vysvětluje.

Příklad za všechny? Třeba při vzpírání nedělají dráhaři tak hluboké dřepy. „Blíž k závodům specifikujeme dřepy podle rozsahu pohybu při šlapání na kole. Hodně děláme plyometrická cvičení na odrazovou a dynamickou sílu. Myslím, že se nám podařilo něco zlepšit,“ uvažuje Kimmel, který pochází ze Zlína.

Vystudoval obor Regenerace a výživa ve sportu na Fakultě sportovních studiích Masarykovy univerzity v Brně. Už při škole se věnoval trenérství a závodil za Duklu Brno. „Pokud se chce člověk dostat k lepším informacím, pátrá dennodenně v knihách a studiích ze zahraničí. V silovém tréninku už bylo vymyšleno téměř vše, ale pořád máme prostor pro zkoumání a přínos díky vědě. Na kluky se díváme jako na individuality a pokud na kole sedí jinak, promítneme to do posilovny,“ popisuje.

Pomáhá vzpěračkám nebo atletkám, ale nejblíž má k cyklistice, protože reprezentoval také na mistrovství světa ve sjezdu horských kol. „Tahle práce mě baví, protože i když je náročná a přináší stres, vidím v ní smysl. Profesionální sportovci tomu dávají všechno, což přináší větší motivaci,“ podotýká Kimmel.