V takzvaném oktagonu vládnou souboje smíšených bojových umění známé jako MMA, kterých galavečer nabídne sedm, další tři duely budou v postoji a půjde o thajský box. „MMA je teď hodně na vzestupu, klec pro lidi stále představuje nový, atraktivnější prvek, má větší náboj. Vzhledem k zájmu je tak o něco jednodušší postavit turnaj v kleci než v ringu,“ popsal hlavní organizátor Martin Karaivanov.

Vrchol programu tradičně obstarají poslední čtyři zápasy s domácími hvězdami. Podle pravidel K-1 se utkají Jiří Jaroš s Olexandrem Zadorožným z Ukrajiny. Pak nastoupí v MMA sebevědomý mladík Leo Brichta proti německému světovému šampionovi v boxu Philippu Haarburgerovi.

Hlavní zápasy Fusion FN22: Cage Fight
Kategorie do 85 kilogramů, pravidla K-1, doba 3×3 minuty:
Jiří „Sněhulák“ Jaroš (Hron Gym Brno, ČR) – Olexandr Zadorožnyj (ATEK Kyjev, Ukrajina)
-70 kg, MMA, 3×5 min:
Leo Brichta (PriMMAt Gym Praha, ČR) – Philipp Haarburger (Fight Bros Freiburg, Německo)
-95 kg, MMA, 3×5 min:
Jan „Jay Jay“ Gottvald (Jetsaam Gym Brno, ČR) – Denis Vygovsky (Viking Kryvoj Rog, Ukrajina)
-84 kg, MMA o interkontinentální titul Fusion, 5×5 min:
Petr „Berry“ Beránek (Jetsaam Gym Brno, ČR) – Jaroslav Frančuk (Tiger Krivoj Rog, Ukrajina)

Na miláčka publika Jana Gottvalda z Jetsaam Gymu Brno čeká ukrajinský bijec Denis Vygovsky. „Původně měl mít jiného Ukrajince Vladyslava Saltanova, ale tento týden nám z jeho klubu sdělili, že dostal zápal plic a nepřiletí. Podařilo se nám na poslední chvíli sehnat ještě lepšího soupeře. Vygovsky zápasí v ruské M-1 Challenge, což je prestižní organizace,“ řekl Karaivanov.

Závěr galavečera patří souboji o interkontinentální titul Fusion ve váze do 84 kilogramů. Podle pravidel MMA se v souboji na pětkrát pět minut utkají Petr Beránek z brněnského Jetsaam Gymu a Jaroslav Frančuk z Ukrajiny. „Chtěli jsme souboj o český nebo československý titul, ale nenašli jsme vhodného soupeře do 84 kilogramů, který by s Berrym nastoupil, většina se upsala v jiných organizacích. Proto jsme zvolili cestu mezinárodního titulu Fusion. Frančuk je mistr Ukrajiny ve street fightu, což je odnož MMA, není to slabý soupeř,“ upozornil ředitel klání.

Nejlevnější vstupenky na stání začínají na 349 korunách a zájemci je seženou ještě na místě. Hala pojme až dva a půl tisíce diváků. „Fusion pokaždé děláme v pátek, ale tentokrát jsme našli jediný volný termín v sobotu, a navíc jsme se trefili do koncertu Dana Landy. I tak se vstupenky prodávají dobře a věříme, že bude opět dost lidí,“ dodal Karaivanov.